رئیس ستاد انتخابات لرستان گفت: رای گیری در لرستان از ساعت 7 صبح امروز در همه شعب اخذ رای آغاز شد.

به گزارش ازناخبر به نقل از سفیرافلاک، محمود ثمینی صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تمامی زیرساخت‌ها و بسترها به لحاظ اجرایی، فنی، عملیاتی و امنیتی با تلاش و همکاری همه جانبه دست‌اندرکاران امر برای برگزاری انتخاباتی امن، سالم، بی طرفانه و قانونمند در ۲۸ خرداد ماه به خوبی فراهم شده است و از ساعت هفت صبح امروز رای گیری در همه شعب آغاز شد.

وی افزود: بر اساس دستورالعمل اعلام شده توسط ستاد ملی مقابله با کرونا زمان رأی گیری به منظور رعایت پروتکل های بهداشتی از ساعت ۷ صبح آغاز خواهد و تا ساعت ۲۴ ادامه پیدا می کند.

رئیس ستاد انتخابات لرستان تصریح کرد: با تمهیدات اندیشیده شده ۴۵۳ شعبه اخذ رأی تمام الکترونیک در چهار شهرستان به تمامی امکانات مجهز شده است.

ثمینی عنوان کرد: به منظور رعایت مباحث بهداشتی، نکاتی در قالب دستورالعمل به فرمانداران ابلاغ شده که علاوه بر اعمال آنها باید نسبت به مستندسازی و اطلاع‌رسانی در صدا و سیما و فضای مجازی اقدام صورت پذیرد.

وی بیان کرد: به منظور رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی، اثر انگشت برگ تعرفه رای با استفاده از جوهر استامپ در روز انتخابات کاملاً حذف شده و در هیچ کدام از شعب اخذ رأی حق استفاده از استامپ برای این موضوع وجود ندارد.

رئیس ستاد انتخابات لرستان گفت: تاکنون هزار و ۱۳۱ نفر در انتخابات شوراهای اسلامی شهری در استان با هم به رقابت خواهند پرداخت و تعداد هفت هزار و ۸۲۶ نفر نیز در شوراهای روستایی کاندید هستند.

ثمینی خاطر نشان کرد: برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا در لرستان تعداد هزار و ۸۷۱ شعبه ثابت و سیار شهری و روستایی در روز انتخابات فعالیت خواهند داشت.

انتهای پیام/