رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: شرایط برای اتخاد رویکرد تحولی آغاز شده است و بایستی هوشمندانه با استفاده حداکثری از ظرفیت ها، تجربیات گذشته با محوریت جوانان به تحقق دولت اسلامی و حل مشکلات مردم کمک کنیم.


به گزارش ازناخبر ؛ سردار سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین در نشست  مدیران مجامع و هیأت های عالی اندیشه ورز سراسر کشور برگزار،  ضمن تسلیت سالگرد شهادت آیت الله بهشتی و ۷۲ تن از یاران امام، به تشریح وظایف بسیج در قالب بیانیه گام دوم و سند راهبردی ده ساله اعتلای بسیج پرداخت.

وی سند راهبردی ده ساله اعتلای بسیج را تنها سند مصوب بسیج پس از بیانیه گام دوم دانست و افزود: بسیج، تحت اندیشه های امامین انقلاب اسلامی و تدابیر مقام معظم رهبری این سند را عملیاتی خواهد کرد.

سلیمانی تاکید کرد: رهبر انقلاب، در سخنرانی های اخیرشان، از همه ما اتخاذ رویکرد برای ایجاد تحول را خواستار شدند و در سخنرانی ماه مبارک رمضان، نقطه آغاز این تحول را انتخاب دولت انقلابی دانستند.

وی تاکید کرد: در حال حاضر باید برای تحول و حرکت از وضع موجود به سمت احسن الحال آماده شویم و هدف نهایی تحقق همه ابعاد مردم سالاری اسلامی است. شرایط برای اتخاد رویکرد تحولی آغاز شده است و بایستی هوشمندانه با استفاده حداکثری از ظرفیت ها، تجربیات گذشته با محوریت جوانان به تحقق دولت اسلامی و حل مشکلات مردم کمک کنیم.

سردار سلیمانی پیشبرد این رسالت را فقط با میدان داری جوانان ممکن دانست و گفت: این تحول آفرینی یکی از قابلیت های شجره طیبه بسیج است.

وی ادامه داد: الگو گیری از کار متفکرانه ای که با تعامل بسیج و دانشگاه در برخی از استان ها صورت گرفته و منجر به تهیه شناسنامه منطقه و طرح توسعه استان شده است و مسئولین سپاه های استانی و مدیران مجامع و هیئت های اندیشه ورز می توانند از این الگو استفاده کنند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین افزود: ما در کشور خلاء تئوریک نداریم و فقط در پیاده سازی طرح ها دچار مشکلاتی هستیم که با دستیابی به یک نقشه اساسی در همه عرصه هاو با لحاظ تفاوت در زمینه زیست بوم ها به حل مسائل و مشکلات می پردازیم.

همپنین سردار نصر مسئول مرکز هماهنگی و هم اندیشی راهبردی بسیج در این جلسه، اقدامات مجامع بسیج و هیأت های اندیشه ورز را در احصاء و حل مسائل استانی و کشوری بیان کرد.

در نهایت سردار سلیمانی، اهمیت مجامع بسیج و هیأت های اندیشه ورز را همچون ستون فقرات بسیج دانست و از مسئولین سپاه های استانی خواست اهمیت دوچندان به مجامع بسیج و هیأت های اندیشه ورز بدهند.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : فارس