ثمینی گفت: زنگ خطر سالمندی در کشور نواخته شده و لازم است فرهنگ ازدواج و فرزندآوری در جامعه تقویت شود.

به گزارش ازناخبر به نقل از سفیر افلاک محمود ثمینی در جلسه شورای ساماندهی امور سالمندان اظهار داشت: افزایش تعداد سالمندان زنگ خطری‌ است که نیاز به بررسی و اقدام فرهنگی در خصوص مسئله ازدواج و فرزندآوری دارد که تا سال ۱۴۰۴ حدود ۱۵ میلیون نفر سالمند به جمعیت کشور اضافه خواهد شد.

وی افزود: برنامه های کنونی شاید پاسخگوی نیازهای اساسی جامعه نباشند اما باید تلاش شود تا برنامه‌ هایی اتخاذ گردد که باعث بهبود شیوه زندگی سالم، مراقبت های ادغام یافته خدمات جامع سالمندی و اجرای برنامه مراقبت ها به صورت پایلوت در مراکز سالمندی و حتی در منازل سالمندان باشد.

معاون استاندار لرستان به اهمیت تعامل بین ادارات در راستای ارتقاء سطح سلامت سالمندان اشاره کرد و گفت: حضور فعال هریک از اعضای تشکیل دهنده شورا و فعالیت پررنگ آنها، یکی از مهمترین راهکارها در راستای این مهم است.

ثمینی خاطرنشان کرد: باید روی افزایش نشاط و شادابی افراد سالمند تمرکز و اقدام کرد که لازم است دستگاههای اجرایی درصدد کارهایی باشند که مسائل فرهنگی و اجتماعی را در اولویت کارهای سالمندان قرار دهند لذا از نظر سلامت روانی در دوره سالمندی می توان حالت هایی از رضایت و خشنودی را در زندگی داشت و این اتفاق نیازمند فراهم کردن مقدماتی است.

انتهای پیام/