خادمی گفت: اعمال محدودیت های کرونایی در استان به دلیل شیوع بالا در دستور کار قرار گرفته و در مجموع شرایط لرستان در بحث کرونا، مطلوب نیست.

به گزارش ازناخبر به نقل از سفیر افلاک سید موسی خادمی در جلسه ستاد کرونا اظهار داشت: متاسفانه حدود هفت استان در سطح کشور دارای شهرهای قرمز هستند و استان لرستان و شهرهای خرم‌آباد و پلدختر نیز جز این آمار می باشند که قرمز اعلام شده اند.

وی افزود: اعلام وضعیت قرمز به معنای آن است که دستگاه‌های اجرایی و مردم باید مراقبت‌های خود را تشدید کنند و لازم است از امروز تمام محدودیت‌های مرتبط با شهرهای قرمز را در این دو شهر اعمال شود تا هفته های آینده در پیک خطرناک قرار نگیریم.

استاندار لرستان تصریح کرد: همچنین در سایر شهرهای استان که در وضعیت نارنجی قرار دارند و آنها هم وضعیت مطلوبی ندارند نیز طبق دستورالعمل موجود محدودیت های کرونایی اعمال شود تا از تغییر وضعیت آنها از نارنجی به قرمز جلوگیری شود.

خادمی خاطرنشان کرد: اکثر افراد بالای ۷۰ سال در استان واکسینه شده‌اند اما همچنان به دلیل ناشناخته بودن ماهیت ویروس خطر ریسک‌پذیری وجود دارد.

وی بیان کرد: محدودیت‌های مربوط به حضور کارکنان دستگاه های اجرایی، محدودیت‌های مربوط به تردد، اصناف و برگزاری مجالس ترحیم و جشن های ازدواج، محدودیت های مربوط به مجالس فرهنگی، مذهبی و تورهای گردشگری از امروز اعمال و برقرار خواهند شد.

استاندار لرستان اظهار داشت: با توجه به اینکه شرایط استان خیلی مناسب نیست در این مرحله با مدیریت صحیح و اعمال محدودیت ها نیز بتوانیم پیک پنجم را با کمترین هزینه، تلفات و مشکلات عبور کنیم و بیش از این دچار مسائل و خسارات نشویم.

انتهای پیام/