آشتاب گفت: امسال 60 تعاونی جدید در استان لرستان ایجاد می شود.

به گزارش ازناخبر علی آشتاب در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: تعاونی ها با هدف توسعه و ترویج کار گروهی فعالیت دارند که با تجمیع منابع مالی و ارائه ایده ها، اهداف خوبی را دنبال می کنند.

وی با اشاره به مشارکت مردم در بخش اقتصادی افزود: در تعاونی ها تعدادی از افراد می توانند با سرمایه گذاری برای تحول اقتصادی فعالیت هایی داشته باشند که علاوه بر رونق اقتصادی در بخش اشتغالزایی نیز اثرگذار هستند.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان تصریح کرد: در استان لرستان دو هزار و ۹۲۴ تعاونی وجود دارد که بالغ بر ۳۷ هزار و ۳۷۰ نفر در این تعاونی ها مشغول به کار می باشند که تعاونی ها در چهار بخش صنعت، خدمات، مسکن و کشاورزی فعالیت دارند.

آشتاب بیان کرد: طی سال جاری برنامه ریزی لازم برای ایجاد و تشکیل ۶۰ تعاونی جدید در استان انجام شده که این تعاونی ها در بخش های مختلف می توانند از نظر اقتصادی موثر باشند.

وی با اشاره به موفقیت برخی از تعاونی ها گفت: برخی از تعاونی های استان در سطح استانی و ملی بسیار موفق عمل کرده اند که هرساله در جشنواره تعاونی های برتر تعدادی از تعاونی های موفق استانی، مورد تقدیر قرار می گیرند.

انتهای پیام/