کرم الهی گفت: تاکنون ۳ هزار و 500 متقاضی طرح اقدام ملی مسکن در لرستان وجه اولیه را واریز کردند.

به گزارش ازناخبر به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی لرستان کرم الهی اظهار داشت: پنجمین مرحله ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن از ۱۹ خرداد همزمان با سراسر کشور در شهرستان های بروجرد، الیگودرز، ازنا، دورود و نورآباد آغاز شد که در این مرحله در ازنا ۳۱۴ نفر، الیگودرز ۳۹۵، بروجرد ۲ هزار و ۱۹۱، دورود یک هزار و ۸۱ و نورآباد ۸۶۱ نفر متقاضی این مسکن ها شده اند.

وی افزود: از مجموع ثبت نامی های جدید تاکنون استعلام سبز فرم (ج) دو هزار و ۲۵۵ نفر انجام، درخواست ۳۵۱ نفر رد شده و دو هزار و ۳۱۷ نفر در انتظار تایید استعلام هستند، همچنین ۱۱۰ نفر انصراف داده و عده ای نیز تایید نهایی یا اولیه شده اند.

مدیرکل راه و شهرسازی لرستان با بیان اینکه سهم لرستان در اقدام ملی مسکن تاکنون بیش از ۱۰ هزار واحد تعیین شده است، بیان کرد: در مراحل قبلی طرح اقدام مسکن ملی نیز ۳۷ هزار و ۵۰۰ نفردر لرستان ثبت نام کرده بودند که بعد از پالایش حدود هشت هزار و ۳۰۰ نفر آنان واجد شرایط بود.

کرم الهی تصریح کرد: تاکنون سه هزار و ۵۰۰ نفر در استان واریز ۴۰ میلیون تومان وجه اولیه طرح مسکن ملی را انجام داده اند که کار ساخت و ساز واحدها در خرم آباد و بروجرد شروع شده و برای مابقی شهرستان های استان در مرحله طراحی و جانمایی است.

وی مبنای انتخاب شهرها برای نام نویسی جدید را تعداد متقاضیان مراحل ثبت نام قبلی و تامین زمین اعلام کرد و گفت: همچنین مبلغ ۴۰ میلیون تومان وجه اولیه از آن دسته متقاضیانی که پیامک تایید نهایی را دریافت کرده اند تا زمان تامین زمین مناسب، دریافت نخواهد شد چراکه تا جانمایی مناسب طرح، نمی توان مبالغی از مردم دریافت کرد.

انتهای پیام/