استاندار لرستان : اعتبارات بسیار خوبی در سفر اخیر ریاست محترم جمهور به استان برای پروژه‌های لرستان مصوب گردید . به گزارش ازناخبر؛ به دعوت فرماندار ازنا استاندار لرستان و هیئت همراه به مناسبت ایام الله دهه فجر به شهرستان ازنا سفر کردند . استاندار لرستان در تشریح سفر امروز گفت: همزمان با سالگرد پیروزی […]

استاندار لرستان : اعتبارات بسیار خوبی در سفر اخیر ریاست محترم جمهور به استان برای پروژه‌های لرستان مصوب گردید .

به گزارش ازناخبر؛ به دعوت فرماندار ازنا استاندار لرستان و هیئت همراه به مناسبت ایام الله دهه فجر به شهرستان ازنا سفر کردند .

استاندار لرستان در تشریح سفر امروز گفت: همزمان با سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و ایام الله دهه مبارکه فجر، به منظور افتتاح و بهره برداری از چند پروژه عمرانی و اقتصادی، برنامه سفر به شهرستان ازنا در دستور کار قرار گرفت .

دکتر زیویار در ادامه بیان داشت: پل سردار شهید حاج قاسم سلیمانی واقع در محدوده شهر ازنا به طول ۴۳ متر و عرض ۲۳ متر از پروژه های عمرانی بود که با اعتباری بالغ بر ۱۵ میلیارد تومان در سفر امروز رسماً افتتاح و به بهره برداری رسید .

وی افزود: شرکت لوله سازی پلی اتیلن از دیگر طرح های شهرستان ازنا بود که با سرمایه گذاری بخش خصوصی و با اعتباری بالغ بر ۸ و نیم میلیارد تومان افتتاح شد و با توجه به امکاناتی که در این مجموعه وجود دارد و با در نظر گرفتن اعتبارات مصوب سفر ریاست محترم جمهور به استان، شرایط برای اختصاص تسهیلات و توسعه زیرساخت‌های آن فراهم است .

نماینده عالی دولت در لرستان ادامه داد: از دیگر طرح های خدماتی افتتاح شده در شهرستان ازنا درمانگاه شبانه روزی شهر مومن آباد بود که به منظور ارائه خدمات بهداشتی و درمانی احداث شده و در آینده نزدیک با اهتمام مسئولین دانشگاه علوم پزشکی سایر امکانات مورد نیاز آن نیز تامین و در اختیار مردم شهر مومن آباد قرار خواهد گرفت  .

دکتر زیویار خاطرنشان کرد: در سفر رئیس جمهور محترم به استان امتیازات زیادی برای لرستان در قالب مصوبات بویژه در بحث تسهیلات تعریف شد و شرایط برای اعطای تسهیلات و حضور بخش خصوصی در پروژه های عمرانی و اقتصادی استان فراهم است .

وی با اشاره به اینکه تکمیل و راه اندازی پروژه های نیمه تمام ازنا در دستور کار قرار دارد، تاکید کرد: بسیار مهم است زمینه برای حضور بخش خصوصی در پروژه های استان آماده شود و با توجه به ظرفیت‌های بسیاری که در شهرستان ازنا وجود دارد می توان اقدامات اساسی برای حضور سرمایه گذاران و توسعه این شهرستان انجام داد .

استاندار لرستان در خصوص پروژه های نیمه تمام شهرستان ازنا گفت: پروژه‌های اقتصادی مهم ازنا مانند فولاد که سرمایه مردم محسوب می شود، در دستور کار پیگیری دولت قرار دارد و اقدامات برای حمایت از این پروژه ها و بازگرداندن آنها به چرخه تولید در حال انجام است که امیدواریم با تسهیل شرایط، زمینه ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی در ازنا فراهم آید .

دکتر زیویار در پایان به محور مواصلاتی ازنا به اراک اشاره کرد و اظهارداشت: این جاده در ردیف پروژه های ملی دیده شده و اعتباری بالغ بر ۱۰۰ میلیارد تومان برای آن در نظر گرفته شده است که نیازمند پیگیری برای انجام کار است و ضرورت دارد دستگاه های اجرایی مرتبط در این رابطه اهتمام ویژه داشته باشند .