حقوق معوق کارگران تا قبل از عید پرداخت شود / حمایت از تولید، کارآفرینی و مجموعه های سالم اقتصادی جزء اولویت های امروز ما در نظام اسلامی است که باید دنبال شود.

به گزارش اختصاصی_ازناخبر : حجت الاسلام والمسلمین علی سپهوند امام جمعه ازنا در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن تبریک ورود به دهه فجر وعرض تسلیت به مناسبت عروج ملکوتی آیت الله العظمی صافی گلپایگانی به اقتصاد پرداخت و اظهار داشت : مسائل اقتصادی از نظر رهبر معظم انقلاب چنان اهمیت دارد که ایشان در این ایام کرونا جلسه حضوری برگزار کردند و فرمودند کارآفرینان افسران عرصه اقتصاد و کارگران رزمندگان این عرصه اند.

وی شکست فشار حداکثری و بی اثر شدن تحریم را مدیون تولید کنندگان دانست و گفت : تولید کنندگان مجاهدین در عرصه استقلال اقتصادی هستند؛ مطابق سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی حمایت از تولید ، کارآفرینی و مجموعه های سالم اقتصادی جزء اولویت های امروز ما در نظام اسلامی است که باید دنبال شود.

خطیب نماز جمعه ازنا بیان داشت : شب گذشته استاندار محترم لرستان به ازنا سفر کردند و مسائل و مشکلات مهم ازنا از جمله زیرساخت های شهر ، روستاها و بخش جاپلق ، اشتغال جوانان ، فرسایش شبکه لوله گذاری آب شرب درون شهری ، نیازمندی های مخابراتی ، مسئله سد کمندان ، کارخانه های شهرستان بویژه کارخانه فولاد و توسعه در گداز قطعه را درمیان گذاشتیم ‌.

خطیب نماز جمعه افزود : اگر اعتباری داده شود میتوانیم بحث داروسازی را در فاز انسانی دنبال کنیم و خلا ناظر مقیم را در شهرستان برطرف کنیم . قرار براین است که هر ۳ ماه یک بار طی جلسه ای میان استاندار با امام جمعه و فرماندار و نماینده محترم مسائل مهم درمیان گذاشته شود تا بتوانیم مشکلات را کمتر کنیم.

حجت الاسلام سپهوند یادآور شد : ۳۰ الی ۳۲ نامه محوری از طرف کسانی که کمتر به مسئولان دسترسی دارند در مورد دامداری ، مرغداری ها ، شیلات و مجتمع های گلخانه ای و باغبانی و شهرک های صنعتی به همراه یک نامه خطاب به شخص استاندار در خدمت ایشان قرار دادیم . اگر نیمی از آنها نیز به نتیجه برسد بخش قابل توجهی از تولید و اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان حل خواهد شد. پیگیری و نتیجه بخشی این مکاتبات بر عهده فرماندار محترم ازنا است.

وی افزود : کوخ نشینان و جامعه مستضعف مادی برای ما مهم هستند .آنها غنای فرهنگی دارند ولی متاسفانه بر اساس شرایط مشکلات مادی دارند. از شهردار ، شورای شهر و فرماندار توقع داریم که توجه ویژه ای به مسئله پرداخت به موقع مزایا و معوقات و حقوق کارگران داشته باشند . این حقوق ها و دستمزد های امروزی در حد گذراندن زندگی و زنده ماندن است و در بیشتر مواقع زندگی کردن مقدور نیست . چه بسا همین حقوق را هم از کارگران دریغ میکنند . کارگران برای ما مهم هستند و خط قرمز ما محسوب میشوند ، عزت نفس آنها را زیر سوال نبرید.

امام جمعه گفت : استاندار محترم از کوتاهی درباره شهر ازنا عذر خواهی کردند.