جلسه فعالان فضای مجازی و اصحاب رسانه در روز چهارشنبه مورخ 18 اسفند در محل سالن جلسات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ازنا برگزار گردید.

جلسه فعالان فضای مجازی و اصحاب رسانه در روز چهارشنبه مورخ ۱۸ اسفند با حضور پوریان معاون سیاسی وامنیتی واجتماعی فرمانداری، لک رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، سرهنگ اداوی جانشین سپاه ناحیه ازنا، سروان چراغی رئیس پلیس اطلاعات و امنیت و بوالحسنی نماینده دادستان، لک رئیس اتاق اصناف و برخی از فعالین مجازی و رسانه ای و خبرنگاران در محل سالن جلسات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ازنا برگزار گردید. در ابتدای جلسه لک رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص تاکید مقام معظم رهبری در خصوص اهمیت فضای مجازی و جهاد تبیین مطالبی را ارائه نمودند.

وی گفت :رسانه ها بازوی توانمند نظام و مسئولین هستند و میتوانند با اخلاق مداری و همراهی و کمک مسئولین دستگاه‌ها در مسیر پیشرفت و آبادانی شهرستان تلاش و سهم بسزایی داشته باشند. وی همچنین در خصوص پیام رسان های اجتماعی و شرایط و ضوابط فعالیت و ساماندهی و نظارت و جرائم و شیوه های فعالیت آنها مطالبی را عنوان نمودند. در ادامه جلسه اصحاب رسانه و خبرنگاران نیز نظرات و پیشنهادات و راهکارهای خود را در بحث فعالیت در فضای مجازی و اعتلای فرهنگ رسانه بیان نمودند. در ادامه جلسه جناب سرهنگ اداوی جانشین سپاه ناحیه ازنا با اشاره به تلاش رسانه ها و فعالان فضای مجازی و ضمن تقدیر از زحمات این عزیزان عنوان نمودند که این عزیزان در راستای انتشار اخبار دقت نظر داشته و از درج و انتشار اخبار خلاف واقع خود داری نمایند.

سروان چراغی رئیس پلیس اطلاعات و امنیت شهرستان نیز در خصوص همکاری رسانه ها با پلیس قدردانی نمود و در مورد درج اخبار محرمانه و امنیتی مطالبی را بیان نمود. در پایان سرکار خانم پوریان معاون سیاسی وامنیتی واجتماعی فرمانداری با اشاره به رسالت رسانه و خبرنگاران عنوان داشت که رسانه ها همیشه بازوی توانمند دولت و ادارات بوده و هستند و افزود: مهمترین قدم در ارتباط دوسویه رسانه ها و مسئولین اعتماد سازی است و نقد ها می بایست کارساز و راهگشا باشند. وی گفت :رسانه ها قبل از درج اخبار از دستگاه‌های مربوطه استعلام لازم را اخذ نموده و قبل از اینکه اخبار منتشر شده بازتاب جبران ناپذیری داشته باشد با هماهنگی دستگاه ها مربوطه نسبت به کسب اخبار صحیح و درج خبر مربوطه اقدام نمایند.