امام جمعه شهرستان ازنا : مسئولین شهرستان باید پیگیر مسئله اجاره بها و حمایت از مستاجران در شهرستان باشند.

حجت الاسلام و المسلمین سپهوند در خطبه های نماز جمعه این هفته پس از دعوت مردم به تقوای الهی هفته شهرداری و دهیاری را تبریک و از شهردار ازنا بابت ارائه گزارش تشکر نمود.

وی ضمن گلایه بابت عدم ارسال بخش نامه مرتبط با بحث مستاجران به تعزیرات حکومتی از مرکز و پیگیری از طرف مسئولان شهرستان گفت : مسئله اجاره بها جز مشکلات مهم مردم ، علی الخصوص جوانان است. بنده هم در رادیو تهران و هم در اینجا عرض میکنم که به گوش مسئولین برسد از یک طرف سران قوا تصمیم می گیرند که در سال جاری با افزایش ۲۰ درصدی اجاره بها و حمایت از مستاجران آنها در همان واحد های مسکونی سابق ساکن باشند و از یک طرف با احکام تخلیه ای مواجهیم که قضات محترم صادر می کنند.

ایشان ادامه داد : بنده یک نامه (به لحاظ اهمیت موضوع حمایت از مستاجران برای اولین بار با امضای خودم) به رئیس محترم دادگستری شهرستان ازنا نوشتم که این احکام موقتا متوقف شود و مطمئنم ایشان با آن روحیه انقلابی نسبت به این موضوع توجه ویژه ای دارند.

وی تاکید کرد : مسئولین شهرستان ما باید پیگیری جدی در این زمینه داشته باشند که این دوگانگی را از میان برده و تکلیف مردم را مشخص کنند.

امام جمعه ازنا در ادامه در خصوص فولاد ازنا پاره ای از گفتگو با مدیر کل دادگستری را مطرح کرد و گفت : سرمایه گذار فساد اقتصادی انجام داده و زندان است ، تکلیف شخص فاسد اقتصادی که مشخص می باشد ؛ اما آنچه مورد نیاز این مردم است تعیین تکلیف کارخانه است که فرایند تکمیلش در دستور کار قرار بگیرد. سرمایه گذاری که اهلیت دارد این کار را انجام دهد و به گونه ای نباشد که گرو کشی صورت بگیرد. این کار نیاز به یک دقت نظر و اراده راسخ از جانب رئیس محترم و انقلابی قوه قضاییه آقای اژه ای دارد که تدبیری بیندیشد تا زودتر به نتیجه برسیم.

حجت الاسلام و المسلمین سپهوند تصریح کرد : مسئله جلوگیری از گرانی های فراینده ، سخت و غیر قابل تحمل و همچنین نرخ گذاری های متعدد باید مورد توجه قرار گیرد. واحد های تولیدی در سراسر کشور باید تحت نظارت درست کمی و کیفی قرار بگیرد، قیمت گذاری ها شفاف و قیمت واقعی روی کالا برچسب شود. فرایند تولید تا توزیع با نظارت درست و ثمره عملی انجام بگیرد که کسبه گرفتار نشوند. در واقع اگر واحد های تولیدی گرانی را کاهش بدهند و قیمت هارا مشخص کنند شاهد مقداری ارزانی و ثبات قیمت در کالا هستیم؛ این توقع ماست که ان شاءالله مسئولین استان و کشور در این رابطه تصمیمات خوبی را اتخاذ کنند.

امام جمعه ازنا با اشاره به سالروز قیام خونین مسجد گوهر شاد مشهد علیه کشف حجاب رضاخانی گفت : وقتی سخن از حجاب به میان می اوریم منظور مصونیت است نه محدودیت، در واقع حجاب و عفاف موجب حضور زنان در جامعه با تضمین امنیت روانی جامعه می باشد.

وی ادامه داد : اگر مسئله حجاب مطرح است اسلام و انقلاب اسلامی میخواهد زن را به جایگاه حقیقی خود برساند. با حجاب گوهر زینت و عفت زن محافظت می شود و در واقع جامه زنان نقش بسزا و تاثیر گذاری در شکل گیری نظام اسلامی و جامعه اسلامی دارد؛ بی عفتی و بی حجابی جامعه را دچار عقبگرد می کند ، اگر مادر های جامعه آلوده و بی عفت باشند این جامعه نمی تواند کادر مجرب، متعهد، متخصص و نیاز انقلاب اسلامی را بر آورده کند.

ایشان در پایان از اجرای مانور امر به معروف و نهی از منکر در شهرستان خبر داد و افزود : در هفته پیش رو یک مانوری اجرا می شود که تذکر لسانی در آن صورت می گیرد، مردم ازنا مردمی ولایتمدار، نجیب و با اصالت هستند اگر با مهربانی، زبان خوش و دلسوزی این تذکرات انجام بشود قطعا استقبال خواهند کرد.