قیمت سکه بعد از ریزش نرخ‌ها در بازار ارز با 800هزار تومان کاهش به کانال 9میلیون تومانی سقوط کرد؛ هر گرم طلای 18 عیار هم به مرز 900هزار تومان رسید

.

به گزارش از ناخبر به نقل از راه دانا؛ بازارهای ارز، سکه و طلا از روز گذشته روند نزولی داشتند و این روند همچنان ادامه دارد به طوری که امروز شاهد کاهش شدید و ۲هزار تومانی نرخ دلار در بازار بودیم؛ قیمت سکه هم بعد از ریزش نرخ‌ها در بازار ارز، با افت شدید قیمت مواجه شده است.

هر قطعه سکه طرح جدید در بازار با کاهش ۸۰۲هزار تومان به کانال ۹میلیون تومانی بازگشت و هم‌اکنون با قیمت ۹میلیون و ۸۷۸هزار تومان فروش می‌رود.

قیمت سکه طرح قدیم هم امروز کاهش ۳۰۰هزار تومان را تجربه کرد و به ۹میلیون و ۶۰۰هزار تومان رسید.

قیمت نیم سکه ۴۰۰هزار تومان، ربع سکه ۱۷۰هزار تومان و سکه یک گرمی ۱۵۰هزار تومان کاهش یافت.

هر گرم طلای ۱۸عیار هم امروز که دیروز به کانال ۹۰۰هزار تومان سقوط کرده بود، امروز هم با ۶۳ هزار و ۵۰۰ تومان کاهش به ۹۱۶ هزار و ۱۰۰ تومان معامله شد. هر گرم طلای ۲۴عیار هم به یک میلیون و ۲۲۱ هزار تومان رسید.

قیمت انس جهانی طلا در بازارهای دنیا امروز مانند روز گذشته روند افزایشی دارد و با رشد ۴دلار و ۴۰ سنت به قیمت ۱۸۲۲دلار و ۳سنت را ثبت کرد.

اقدامات بانک مرکزی و سفر نخست‌وزیر عراق از علل افت قیمت ارز و سکه است به طوری که به گفته مدیرکل بین‌الملل بانک مرکزی ⁩توافق ارزی میان ایران و عراق در مراحل نهایی خود قرار دارد. 

به اعتقاد کارشناسان کاهش قیمت طلا، سکه و ارز همچنان ادامه خواهد داشت.