اوحدی، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور گفت: طبق تفاهم انجام شده دو هزار و 500 اشتغال برای جامعه ایثارگی ایجاد می شود.

به گزارش ازنا خبر، سعید اوحدی در جمع خبرنگاران لرستان اظهار داشت: یکی از تفاهم نامه های امروز ساخت مسکن ۳ هزار واحد برای ایثارگران در کشور بود و علاوه بر این با توجه به شیوع کرونا و ضربه ای که به اشتغال وارد شده، در تفاهم نامه دیگری ایجاد شغل برای ۲ هزار و ۵۰۰ نفر از جامعه ایثارگری فراهم می شود.

وی افزود: این اشتغال های به تفکیک در بخش های مختلف ایجاد خواهد شد که در همین راستا قرار شد کارگروه مشترکی تشکیل شود.

اوحدی با اشاره به پرداخت مطالبات خاطر نشان کرد: در حوزه مطالبات با هماهنگی برنامه و بودجه بخش عمده ای از مطالبات سنگینی که از سال های قبل وجود داشت، پرداخت شده و دولت مصوب کرده است که تا پایان این دولت همه مطالبات پرداخت شود.

وی بیان کرد: در موضوع ماده ۲۸ طی سه هفته قبل به صورت علی الحساب مبالغی به حساب این افراد پرداخت شده اما با توجه به تامین اعتبار سازمان برنامه و بودجه، به محص این که ستاد کل نیروهای مسلح اجرای احکام را انجام دهد مابه التفاوت نیز پرداخت می شود.

رئیس بنیاد شهید کشور گفت: در مورد مشکلات بیمه دی این نوید را می دهیم که  با توجه به هماهنگی های انجام شده مشکل بیمه دی تا دو هفته آینده برطرف می شود.

وی بیان کرد: همچنین تفاهم نامه ای با صمت و تعاون، کار و رفاه اجتماعی منعقد شده که موانع در مسیر اشتغال برطرف گردد.

منبع: سفیرافلاک

انتهای پیام/