گله دار، رئیس انجمن اولیا و مربیان آموزش و پرورش لرستان گفت: با توجه به شرایط شیوع کرونا، تهیه لباس فرم مدارس برای امسال نیاز نیست و در صورت حضور دانش آموزان در مدرسه می توانند از لباس های سال قبل استفاده کنند.

به گزارش ازنا خبر به نقل از سفیر افلاک ، فریبا گله دار اظهار داشت: امسال از سوی وزارت آموزش و پرورش، لباس فرم مدارس به شورای مدارس هر استان واگذار شد که طبق شرایط موجود در استان لرستان تصمیم بر این شد که هیچگونه تغییری در فرم و رنگ لباس های مدارس ایجاد نشود.

وی افزود: در صورتی که شرایط برای حضور دانش آموزان فراهم شود، دانش آموزان ورودی مقاطع جدید هم می توانند با لباس سال گذشته به مدرسه بروند.

رئیس انجمن اولیا و مربیان آموزش و پرورش لرستان تصریح کرد: با توجه به این که وضعیت بازگشایی مدارس مشخص نیست، نباید خانواده ها هزینه اضافی را برای لباس فرم صرف کنند و از لباس های سال گذشته می توانند استفاده نمایند.

 گله دار عنوان کرد: این عدم اجبار برای تهیه لباس فرم، هم برای مدارس دولتی و هم برای مدارس غیر انتفاعی است که همه مدیران ملزم به رعایت این مسئله هستند و نباید اجباری به اولیا برای تهیه لباس فرم صورت گیرد.

وی بیان کرد: در صورتی که مدرسه به والدین برای تهیه لباس فرم اجبار کند، اولیاء می توانند شکایت کنند تا پیگیری لازم صورت گیرد.

رئیس انجمن اولیا و مربیان آموزش و پرورش لرستان از برگزاری کلاس های آموزش خانواده در فضای مجازی خبر داد و گفت: با تعطیلی مدارس برگزاری کلاس های آموزش خانواده در فضای مجازی برگزار می شود.

گله دار تصریح کرد: در فضای مجازی کانال ها و گروه هایی تشکیل شده که در ماه، سه سرفصل در کانال ها بارگذاری می شود تا خانواده ها از مطالب آنها استفاده نمایند.

انتهای پیام/