بیش از ۱۵ میلیون دانش آموز آماده می‌شوند تا از ۱۵ شهریور آموزش را آغاز کنند، مسئولان اعلام کرده اند که مبنای اصلی در سال تحصیلی حضور دانش آموزان در مدارس است.

به گزارش ازناخبر؛ حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش گفته است درباره آخرین وضعیت بازگشایی مدارس افزود:کارشناسان بهداشت اعتقادشان بر آن است که تفاوت میان مناطق مختلف سفید و زرد و قرمز بسیار کم است و امکان انتقال از وضعیت زرد به قرمز یا سفید به زرد وجود دارد و لازم است درباره مدارس به علت نگرانی خانواده ها، شیوه نامه‌های حداکثری را اعمال کنیم.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: ما درهمه مناطق کشور، دستورالعمل سختگیرانه‌ای را پیش بینی کرده ایم. اصل بر آن است که کلاس‌ها به شکل حضوری برگزار شود و به علت اینکه شروع سال تحصیلی است هنوز معلمان با دانش آموزان و بالعکس آشنا نیستند و باید ارتباطات اولیه وجود داشته باشد و هیچ آموزشی هم نمی‌تواند جایگزین آموزش حضوری شود.

وی تاکید کرد: اگر تعداد دانش‌آموزان مدرسه‌ای بیش از حد معین ستاد ملی باشد، دانش‌آموزان در دو دسته یک روز در میان به کلاس می‌روند.

حاجی میرزایی با بیان اینکه آموزش غیرحضوری در درجه اول از طریق تلویزیون است که پوشش فراگیر و گسترده‌ای در سراسر کشور دارد، افزود: نیازمند کمک جدی خانواده‌ها در سال تحصیلی جدید هستیم و باید گفت که دورنمای روشنی از وضع کرونا نداریم و اگر آموزش با اختلال همراه شود هم دانش‌آموزان و هم جامعه آسیب می‌بینند.

وزیر آموزش و پرورش خاطر نشان کرد: اگر ستاد ملی مقابله با کرونا در منطقه‌ای شیوع گسترده و ممنوعیت حضور اعلام کند در این مناطق مدارس تعطیل می‌شود.

منبع: راه دانا

انتهای پیام/