فرهادی، قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: با توجه به فصل بازگشایی مدارس، آموزش در4 شهر استان که وضعیت قرمز دارند غیر حضوری و در مابقی شهرها با رعایت پروتکل ها و محدودیت هایی به صورت حضوری آغاز می‌شود.

به گزارش ازناخبر به نقل از سفیر افلاک ؛ علی فرهادی قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی لرستان اظهار داشت: در حال حاضر استان لرستان در وضعیت هشدار قرار دارد و با توجه به این که از امروز مدارس بازگشایی شده است، در چهار شهر نورآباد، الشتر، خرم آباد و الیگودرز که وضعیت قرمزی دارند آموزشها به صورت غیر حضوری ارائه می شود.

وی افزود: در دوره چگنی و سپید دشت که در وضعیت سفید قرار دارند با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی کلاسها به صورت حضوری و در مابقی شهرهای استان که در وضعیت زرد هستند آموزش دروس با محدودیت ها و شیفت بندی به صورت حضوری برگزار می شود.

قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی لرستان تصریح کرد: کارشناسان بهداشت در سراسر استان به صورت مستمر همه مدارس را رصد می کنند و همه مدارس و دانش آموزان ملزم به رعایت نکات بهداشتی پیشگیری از کرونا هستند.

وی بیان کرد: دانش آموزان حتما ماسک همراه داشته باشند و فاصله اجتماعی را رعایت کنند و افرادی که علائمی مانند تب و سرفه و یا سایر علائم مشکوک را دارند، در مدرسه حاضر نشوند.

فرهادی با اشاره به رعایت پروتکل ها از سوی مدارس گفت: از مدیران مدرسه انتظار می رود رعایت پروتکل ها را به صورت مستمر مد نظر داشته باشند و تب سنجی و ضدعفونی قبل از ورود دانش آموزان به مدارس انجام شود.

وی اظهار داشت: با توجه به فصل پاییز و احتمال شیوع آنفلوآنزا انتظار داریم از والدین و مدارس که رعایت همه پروتکل ها را در نظر داشته باشند؛ مربیان بهداشت در مدارس نظارت بیشتری بر رعایت پروتکل ها و نکات بهداشتی داشته باشند تا دانش آموزان با رعایت مسائل بهداشتی و سلامتی بتوانند سال تحصیلی را آغاز کنند.

انتهای پیام/