مراسم جشن شکوفه ها و جوانه ها و آغاز تعلیم و تربیت دانش آموزان با حضور خانواده معزز شهدا و جانبازان،حجت الاسلام و المسلمین سپهوند امام جمعه، محمدی نژاد فرماندار،جمالی مدیریت آموزش و پرورش ،معاونین، کارشناسان، جمعی از فرهنگیان و والدین دانش آموزان در مدارس ابتدایی و متوسطه اول برگزار گردید.

به گزارش ازناخبر ،در مراسم نمادین که به همین مناسبت در دبستان پسرانه شاهد و متوسطه فارابی و رسالت برگزار گردید، دانش آموزان با برنامه های متنوع آغاز سال تحصیلی و بازگشایی مدارس را در کنار والدین خود جشن گرفتند.

محمود جمالی ضمن تبریک آغاز سال تحصیلی جدید، تقارن مهر و ماه محرم با هفته دفاع مقدس را گرامی داشت و از صبرایثار و فداکاری رزمندگان دفاع مقدس تجلیل کرد.

جمالی شهدا را از بزرگترین افتخارات در نظام و بخصوص آموزش و پرورش برشمرد و افزود: شهدا بهترین الگو برای جامعه هستند که همیشه باید حضور و تجلی آن ها در زندگی ما حس شود بنابراین همه باید ادامه دهنده راه و منش و حافظ آرمان های این عزیزان در راستای حفظ و کیان از ارزش های دفاع مقدس و دستاوردهای انقلاب اسلامی باشند.

جمالی ضمن اشاره به شیوع ویروس کرونا خاطرنشان کرد؛ کلیه پروتکل های بهداشتی در مدارس رعایت شده و تمهیدات لازم در این خصوص دیده شده است.

وی افزود؛ در سال تحصیلی گذشته همکاران عزیز با وجود کلیه محدودیت ها آموزش را رها نکردند و با ایثار فراوان آموزش را دنبال کردند.

وی در ادامه با اشاره به سند تحول بنیادین به نقش مشترک والدین و مدرسه در تربیت صحیح فرزندان اشاره کرد و گفت: باید با تلاش هماهنگ و فراگیر در جهت تربیت آینده سازان ایران اسلامی گام بر داریم.

در ادامه این مراسم مسئولین با اهدای شاخ گل دانش آموزان را راهی کلاس درس کردند.