احمدوندی، مدیر باغبانی جهاد کشاورزی لرستان گفت: سطح گلخانه های لرستان به 285 هکتار افزایش می یابد که از این میزان 100 هکتار گلخانه و 185 هکتار سایبان است.

به گزارش ازناخبر به نقل از سفیر افلاک علیرضا احمدوندی مدیر باغبانی جهاد کشاورزی لرستان اظهار داشت: حدود چهار سال است کشت گلخانه ای در استان لرستان رونق دارد که با بهره برداری و افزایش کشت گلخانه ای علاوه بر افزایش تولید، صرفه جویی آب و اشتغالزایی را به دنبال دارد.

وی افزود: در حال حاضر کشت گلخانه ای در ۶۵ هکتار از استان لرستان انجام می شود که از این میزان ۴۴٫۵ هکتار سطح کشت سبزی و صیفی است که ۱۳ هزار تن محصول از جمله خیار، گوجه و فلفل در این سطح تولید می شود.

مدیر باغبانی جهاد کشاورزی لرستان تصریح کرد: همچنین تولید گل و گیاهان زینتی در مساحت ۱۵٫۵ هکتار انجام می شود، حدود ۴۲ میلیون شاخه گل تولید می شود و گل شاخه بریده در مساحت ۴٫۵۸ هکتار انجام می شود که چهار میلیون شاخه تولید گل رز است.

احمدوندی عنوان کرد: همچنین در ۲٫۹ هکتار از گلخانه های استان، گیاهان دارویی از جمله آلوئه ورا کشت می شود که برخی از محصولات تولیدی از جمله گوجه و فلفل به کشورهای دیگر صادر می شود.

وی بیان کرد: امسال برنامه ریزی شده تا سطح گلخانه ها در استان از ۶۵ هکتار به ۲۸۵ هکتار افزایش یابد که از این سطح ۳۵ هکتار گلخانه انفرادی و مابقی به صورت سایبان است که تا پایان سال به بهره برداری می رسند.

مدیر باغبانی جهاد کشاورزی لرستان گفت: فلفل های تولیدی در رنگ های زرد، قرمز و نارنجی بوده که در هر هکتار ۱۲۰ تن تولید می شود اما می توان میزان تولید را تا ۱۴۰ تن نیز افزایش داد و به کشورهای متقاضی صادر کرد.

وی اظهار داشت: در کشت گلخانه ای می توان از کمترین فضا، بیشترین استفاده را کرد و از همه فضا برای تولید محصولات بهره برد.

احمدوندی افزود: خوشبختانه در استان استقبال برای تولید کشت گلخانه ای رضایت بخش است و متقاضیان زیادی برای کشت این نوع محصولات به روش گلخانه ای اقدام کرده اند.

انتهای پیام/