حامدی، مدیر کل انتقال خون لرستان گفت: اهدای خون در لرستان 10 درصد کاهش یافته که در این راستا تیم‌های سیار خونگیری فعال شده است.

به گزارش ازناخبر به نقل از سفیر افلاک غلامرضا حامدی مدیر کل انتقال خون لرستان اظهار داشت: با شیوع کرونا اهدای خون در کل کشور کاهش یافته و در استان لرستان در پنج ماهه اول امسال ۱۰ درصد کاهش یافته است.

وی افزود: البته در این مدت با فراخون هایی برای اهدای خون، مشکلی در این راستا ایجاد نشد اما ضروری است تا افرادی که تمایل دارند با اهدای خون، بیماران نیازمند به خون را فراموش نکنند.

مدیر کل انتقال خون لرستان تصریح کرد: با شیوع کرونا، فعالیت تیم های سیار برای خونگیری غیر فعال شد اما هم اکنون این تیم ها با رعایت همه پروتکل های بهداشتی برای خونگیری فعال شده اند.

وی عنوان کرد: تیم های سیار از گروه ها و افرادی که در ادارات و کارخانجات تمایل داشته باشند اقدام به خونگیری می کنند و این افراد با اهدای خون جان بیماران نیازمند را نجات می دهند.

حامدی با اشاره به اهدای پلاسما بیان کرد: شرایط اهدای پلاسما در استان لرستان فراهم شده و افراد بهبود یافته از کرونا پس از ۲۸ روز می توانند به انتقال خون مراجعه و پلاسمای خود را اهدا کنند.

انتهای پیام/