اعلام عادی سازی روابط بین کشورهای مرتجع حاشیه خلیج فارس با رژیم صهیونیستی نشان از عدم استقلال و اراده آنهاست و دیری نخواهد پایید که قربانی سیاست های ترامپ شوند.

به گزارش ازناخبر ؛ مرتضی شیخی در یادداشتی نوشت:ائتلاف منطقه ای عبری ، عربی و حضور آمریکا که با شعار صلح فعالیت می کنند؛ در واقع تنها رویکر انها به سمت جنگ است .

با اعلام عادی سازی روابط بین برخی کشورهای مرتجع حاشیه خلیج فارس با رژیم صهیونیستی به صورت پی در پی که از باعث ایجاد تحولاتی در غرب آسیا گردیده است .

به نظر می رسد در مرحله بعدی کشورهای حقیر و کوچک دیگری که هیچ اراده و استقلال و اختیاری از خود ندارند قربانی سیاست های ترامپ باشند .

هرچند این رابطه چیز جدیدی نبوده است، بلکه علنی شدن ان خبری و رسانه ای گردیده اما درواقع آشکارسازی روابط است نه عادی سازی روابط.

امروزجبهه عبری ، عربی برای مشروعیت بخشی به اسرائیل با چراغ سبز عربستان و محمد بن سلمان این پروژه را شروع کرده است که البته با بهره گیری از ظرفیت های مذهبی و از ظرفیت فتوای مفتی وهابی در عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی می باشد .

دراین اقدام خیانت آمیز اسلام امریکایی را در چارچوب و همزیستی مشترک با اهل کتاب تعبیر کرده و بر اباحه آن فتوامی دهند
البته بااین روابط کشورهای عربی بیشتر در تیر رس گروههای مقاومت خواهند بود براین اساس کشورهای عادی ساز روابط با رژیم صیهونیستی آسیب پذیری بیشتری خواهند داشت

زیرا حضور اسرائیل در این کشورها نیز بر حساسیت گروههای مقاومت خواهند افزود.

ازسوی دیگر عادی سازی روابط باعث شکاف بیشتر میان حاکمان دیکتاتور این کشورها با ملت هایشان خواهد شد
همانطور که دیده می شود ودر آینده در ابعاد بیشتر شاهد ان خواهیم بود

اما از اهداف این خیانت های ساختار شکنانه از سوی برخی کشورهای کوچک عربی این است :

۱- تکمیل جورچین معامله ننگین قرن

۲- فراموشی مسئله فلسطین و آرمان قدس شریف

۳_ باز نمودن پای صهیونیست در منطقه

۴- مهار نفوذ معنوی جمهوری اسلامی در منطقه

۵-خرید امنیت برای رژیم صهیونیستی

۶-عادی سازی رابطه کشورهای به ظاهر مسلمان با اسرائیل

۷-خوش خدمتی به روابط صهیونیستی

۸-ترسیم چهره منفی از ایران در عرصه سیاست خارجی

۹-معرفی ایران به عنوان کشورمنزوی و مخالف صلح

۱۰-حرکتی پوششی برای مخفی کردن قدرت جبهه مقاومت

اما ان شاالله در این اقدام خیانت آمیز اسلام آمریکایی و جبهه عبری ، عربی که برای مشروعیت بخشی به اسرائیل همسو شده اند و به دنبال پایمال کردن حقوق مسلمانان هستند موفق نخواهند شد و روز به روز رسوا خواهند گردید.

چراکه امام خامنه ای ( مدظله العالی) فرمودند :” این اقدامات را خیانت به دنیای اسلام می دانیم و این لکه ننگ بر سازشکاران خواهند ماند و این خیانت به اسلام و آرمان فلسطین دیری خواهد پایید که دامن آنها را خواهد گرفت”

انتهای خبر/