فرهادی، قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: استان لرستان همچنان در وضعیت قرمز است و ضروری است تا همه شهروندان پروتکل های بهداشتی را رعایت نمایند.

به گزارش ازنا خبر علی فرهادی قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی لرستان اظهار داشت: به جز دو شهر کوچک استان، مابقی شهرستان ها در وضعیت قرمز قرار دارند و آمار بستری بیماران مبتلا به کرونا همچنان روند افزایشی دارد.

وی افزود: در حال حاضر ۴۴۸ نفر در استان در بیمارستان ها بستری هستند که از این تعداد ۱۹۸ بیمار مبتلای قطعی کرونا هستند و متاسفانه تاکنون ۵۵۴ نفر در استان بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده اند.

قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی لرستان با اشاره به احتمال مجدد ابتلا به کرونا عنوان کرد: این ویروس برخی جهش ها داشته به طوری که احتمال افراد برای بار دوم به کرونا وجود دارد که البته تاکنون موردی در استان لرستان گزارش نشده اما مردم باید مراقبت کنند و اگر کسی یک بار به کرونا مبتلا شده، در صورت عدم رعایت پروتکل های بهداشتی، احتمال ابتلای مجدد وجود دارد که ضروری است همچنان پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند.

وی تزریق واکسن آنفلوآنزا را برای گروه های پر خطر ضروری دانست و بیان کرد: برای واکسن آنفلوآنزا پروتکل هایی در نظر می گیرند به طوری که افراد دارای مشکلات زمینه ای مانند بیماران قلبی، دیابت، مادران باردار و افراد مسن با مشورت پزشک این واکسن را دریافت کنند.

فرهادی تصریح کرد: تزریق این واکسن در سایر گروه ها ضرورتی ندارد اما مادران باردار و بیماران زمینه ای قبل از تزریق حتما با پزشک مشورت کنند تا عارضه ای از تزریق واکسن ایجاد نشود.

وی با اشاره به وضعیت مدارس گفت: رعایت پروتکل ها در مدارس به صورت مستمر بازرسی و نظارت می شود و اگر مدرسه ای رعایت نکند تعطیل می شود که بازدیدها ادامه دارد.

انتهای پیام/