حاتم شاکرمی گفت: بانک ها حق تملک واحدهای تولیدی را ندارند

به گزارش ازناخبر به نقل ازسفیر افلاک حاتم شاکرمی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: برای خروج استان از بیکاری می توان از ظرفیت های وزارت کار و همه بخش های زیر مجموعه استفاده کرد و اگر قرار است برای اشتغال کاری صورت گیرد محور باید بخش خصوصی باشد و برای سرمایه گذاران بخش خصوصی فرش قرمز پهن شود.

وی افزود: طرح های زود بازده کمتر از یک سال تامین اعتبار می شود و در این راستا مساعدت هایی صورت گرفته است و اگر افرادی دارای طرح تولیدی هستند از نظر تامین منابع کمک کنیم.

شاکرمی با اشاره به تملک واحدهای تولیدی توسط بانکها تصریح کرد: متاسفانه برخی از واحدهای شهرک ناحیه در این منطقه در تملک بانکها هستند در حالی که بانک ها حق ندارند این سرمایه ها را در تملک قرار دهند و بلااستفاده باشد و این مغایر با شعار سال است.

وی بیان کرد: باید پیگییری شود تا این واحدهای تولیدی تعیین تکلیف شوند و قرار نیست سرمایه های کشور تحت عنوان بدهی تملک و بعد رها شوند.

معاون وزیر کار عنوان کرد: اگر واحدهای نیمه فعالی در شهرستان دلفان قرار دارد باید رفع مشکل شوند تا دوباره فعال و وارد چرخه تولید شوند.

شاکرمی با اشاره به توسعه مشاغل خانگی اظهار داشت: توسعه مشاغل خانگی از برنامه های در دستور کار است و گلیم این شهرستان با برند لُر بافت قابل ارائه در بازار داخل و خارج است.

وی بیان کرد: با توجه به این که لرستان جزء شش استان اول دارای آمار بیکاری بالاست که از همه ظرفیت ها برای کاهش بیکاری می توان استفاده کرد.

انتهای پیام/