حال و هوای کادر درمان دربیمارستانها

به گزارش ازناخبر به نقل از سفیر افلاک روزهای کرونایی در حال گذر است، بیش از هشت ماه از شیوع کرونا در کشور گذشته و تاکنون بیش از ۵۵۶ هزار نفر در کشور به کرونا مبتلا شده و ۳۱ هزار و ۹۸۵ نفر بر اثر این بیمارس جان خود را از دست داده اند.

از این روزها به عنوان روزهای تلخ و سیاه کرونا یاد می شود، مرگ روزانه بیش از ۳۰۰ نفر از هموطنانمان بسیار سخت و زجر آور است، شرایط شیوع کرونا بسیار گسترش یافته و اکثر استانها و شهرهای کشور درگیر این ویروس هستند.

استان لرستان از جمله استان های با وضعیت قرمز کروناست و تاکنون بیش از ۳۵ هزار نفر به این بیماری مبتلا شده و ۷۲۹ نفر فوت کرده اند و این در حالیست که وضعیت کرونا در شهرهای کوهدشت، دورود، پلدختر، الیگودرز و خرم آباد فوق پر خطر گزارش شده است.

کرونا در حالی جولان می دهد که مدافعان سلامت از نخستین روز شیوع این بیماری تاکنون بدون وقفه مشغول خدمت به بیماران هستند، پزشکان و پرستارانی که در شرایط بسیار سخت برای نجات جان انسانها خدمات ارائه می دهند.

خبرنگار سفیر افلاک برای تهیه گزارش به بیمارستان امام علی(ع) شهرستان ازنا رفته تا از نزدیک با کادر درمان صحبت نماید.

خدمت به شوق نجات جان بیماران

ورمزیاریکی از پرستاران این بیمارستان اظهار داشت: کادر درمان هشت ماه است که در بیمارستان ها تلاش می کنند و در حالی مشغول به خدمت هستند که پوشش لباس های محافظتی بسیار سخت است اما برای نجات جان بیماران و خدمت به انها این سختی ها را تحمل می کنیم.

وی افزود: برای شکست کرونا، همه پزشکان و پرستاران ۲۴ ساعته مشغول به کار هستند و انتظار داریم مردم هم ما را کمک کنند و با رعایت پروتکل های بهداشتی کاری کنند که از شیوع بیماری کاسته شود.

این پرستار ازنایی تصریح کرد: شیوع کرونا بسیار زیاد شده و روزانه افراد زیادی به این بیماری مبتلا و یا گاهی جان خود را از دست می دهند که ضروی است همه افراد نکات بهداشتی را رعایت کنند.

مدافعان سلامت در خط مقدم مبارزه با کرونا

حاجیوند یکی دیگر از پرستاران ازنایی گفت: فشار کاری زیاد است و شیفت های زیادی در بیمارستان هستیم و این سبب خستگی همه کادر درمان شده اما علیرغم همه این سختی ها، همچنان در خط مقدم مبارزه با کرونا مشغول به خدمت هستیم.

وی بیان کرد: همه کادر درمان در این روزها از دل و جان کار می کنند تا مبتلایان به این ویروس هر چه سریعتر بهبود یابند و به زندگی عادی برگردند.

این پرستار ازنایی عنوان کرد: از همه مردم خواهشمندیم که فاصله ها را رعایت کنند، ماسک بزنند و از منزل خارج نشوند تا از شیوع این بیماری کاسته شود.

ابتلای بیش از ۲ هزار نفر به کرونا و فوت ۵۶ نفر در ازنا

خشایار قیصری رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان ازنا در گفت‌‌و‌‌گو با سفیر افلاک اظهار داشت: آمار فوتی‌های مبتلا به کرونا در ازنا شیب صعودی است و تاکنون ۵۶نفر بر اثر ابتلا به این بیماری فوت کرده اند.

وی افزود: تعداد بیماران مثبت کرونا در حال حاضر دوهزار و ۲۶۸نفر و تعداد بهبود یافتگان نیز به هزار و ۹۳۰ نفر رسیده است.

رئیس مرکز بهداشت و درمان ازنا عنوان کرد: در صورت عدم توجه به رعایت نکات بهداشتی شاهد افزایش بیش از پیش تعداد بستری‌ها و مبتلایان به کرونا خواهیم بود که باعث بالا رفتن آمار فوتی‌ها نیز می‌گردد.

قیصری تصریح کرد: از همشهریان گرامی درخواست داریم با توجه به قرمز شدن وضعیت کرونایی در ازنا، نسبت به رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، دوری جدی از تجمعات و استفاده از ماسک اهتمام داشته باشند تا شیوع بیکاری کم شود.

با توجه به شرایط شیوع کرونا در استان، محدودیت های کرونایی در استان یک هفته دیگر تمدید شد.