حجت‌الاسلام سپهوند، امام‌جمعه ازنا گفت: مهم‌ترین وظیفه منتظران ظهور، معرفت و شناخت نسبت به امام زمان (عج) است، بنابراین باید با شناخت کامل، ایشان را ناظر بر جامعه خود بدانیم.

حجت‌الاسلام علی سپهوند در گفت‌وگو با ازنا خبر ضمن تبریک آغاز امامت منجی عالم بشریت، اظهار داشت: پذیرش امامت و تبعیت از ولایت امام زمان (عج) امر خطیری است، در طول تاریخ بعد از رحلت رسول خدا (ص) جامعه اسلام با موانع و مشکلات زیادی روبه‌رو بود و سرنوشت جامعه اسلامی، تحلیل تاریخ زندگی ائمه اطهار (ع) شاهد و گویای این امر است.

وی با اشاره به غیبت امام زمان (عج) بعد از شهادت امام حسن عسکری (ع)، افزود: بعد از شهادت امام حسن عسکری (ع) به مدت ۶۹ سال غیبت صغری بود که مردم باواسطه از امام هدایت می‌گرفتند و امروز ولایت‌فقیه به‌جای ولایت امام زمان (عج) در تداوم نیابت ایفای نقش می‌کند.

امام‌جمعه ازنا عنوان کرد: طبق دستور پیامبر اکرم (ص) شناخت امام زمان (عج) وظیفه هر فردی است زیرا در این راستا همه امام عصر خود را شناخته و به جایگاهشان در منظومه خلقت را پی خواهند برد.

وی تصریح کرد: پیامبر اکرم (ص) فرمودند: «بهترین عمل امت من در زمان غیبت، انتظار فرج و ظهور امام عصر (عج) است»، کسی که خود را برای اجرای برنامه‌های امام زمان (عج) آماده می‌کند در حقیقت خود، خانواده و جامعه را برای پذیرش دولت جهانی و عدل‌گستر او مهیا کرده و این امر تنها مستلزم تبعیت از مقام معظم رهبری نائب بر حق حضرت صاحب‌الزمان (عج) است.

انتهای پیام/