مدیر کل دامپزشکی استان لرستان با حجت الاسلام سپهوند دیدار کرد.

به گزارش ازنا خبر؛ دکتر مصطفی زبردست پور مدیر کل دامپزشکی استان لرستان و همراهان به همراه دکتر دهقان رئیس اداره دامپزشکی ازنا با حجت الاسلام سپهوند دیدار کردند.

در این دیدار حجت الاسلام سپهوند ضمن خیر مقدم به حاضرین با برشمردن اهمیت بهداشت دام، بیان کرد: دامپزشکان وظیفه بسیار سنگینی بر دوش دارند چرا که تلاش آنان در این است تا مواد غذایی سالم، بهداشتی و حلال به دست مردم برسد و ارزش این فعالیت در نزد پروردگار بسیار بالا است.

ایشان افزود: با تلاش کارکنان دامپزشکی و فعالیت هایی که در زمینه کنترل و پیشگیری از شیوع بیماری های مشترک بین انسان و دام انجام میدهند، علاوه بر توسعه دامپروری در تأمین سلامت مردم نقش مهمی را ایفا می کنند.

امام جمعه ازنا ارائه آموزش به دامداران را در کنترل بیماری‌های مشترک انسان و دام لازم دانست و خاطرنشان کرد: کارشناسان دامپزشکی با حضور به موقع در روستاها آگاهی‌رسانی کنند و تنها به نظارت برای پیشگیری‌ها اکتفا نکرده و بحث آموزش را نیزدر دستورکار قرار دهند.

در ادامه زبردست پور مدیر کل دامپزشکی استان لرستان نیز در سخنانی با اشاره به فعالیت‌های دامپزشکی و ارائه عملکرد سالانه این سازمان، گفت: با توجه به افزایش عوامل بیماری زا در این برهه از زمان، اطلاع رسانی و آموزش در پیشگیری از بیماری‌ها دارای جایگاه ویژه‌ ای است.

انتهای پیام/