حجت الاسلام سپهوند گفت : پیام ماه ربیع الاول اتحاد میان مسلمانان است

حجت الاسلام و المسلمین علی سپهوند امام جمعه شهرستان ازنا در گفتگو با خبرنگار ازناخبر ضمن تبریک آغاز هفته وحدت، اظهارداشت : ماه ربیع الاول در حقیقت یادواره ای از وحدت، اخوت و برادری میان مسلمانان است و تفاوت تاریخ ولادت پیامبر گرامی اسلام(ص) ، میان اهل سنت و شیعه سبب شده است تا یک هفته کامل به نام هفته وحدت نام گذاری شود که خود دلیلی بر عظمت و برکت این ماه است.

ایشان عنوان کرد: مسلمانان جهان در شرایط کنونی باید با الهام گیری از سیره رسول خدا(ص) انسجام خود را حفظ کنند و با استفاده از هفته وحدت، به مقدسات یکدیگر احترام بگذارند تا قلبها به هم نزدیک شود و بتوانند با هدف و فکر واحد توطئه های دشمن را خنثی کنند.

امام جمعه ازنا با بیان اینکه هفته وحدت در حال حاضر نیاز اصلی کشور و جامعه اسلامی است گفت: با بد دهانی نمی توان افکار خود را به دیگران ثابت کرد و نباید به عقیده و تفکر دیگران توهین شود چرا که امام خمینی(ره) پرچم دار وحدت بود و رهبری معظم انقلاب نیز ادامه دهنده این راه هستند و ما باید از این بزرگواران الگو بگیریم.

حجت‌الاسلام علی سپهوند در پایان خاطرنشان کرد: امام راحل و رهبر معظم انقلاب به اتحاد و وحدت کلمه تاکید کرده اند و بر مسلمانان جهان واجب است که با یکدیگر وحدت داشته باشند؛ چون وحدت تنها رمز پیروزی انقلاب اسلامی بر کفار است.

انتهای پیام /