سپهوند، عضو هیات علمی دانشکده اقتصاد لرستان گفت: صف طولانی خروج از بورس، ضرر بیشتری برای سهام داران به دنبال دارد.

به گزارش ازنا خبر رضا سپهوند در گفت و گو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: بازار بورس مکانی برای مشارکت سرمایه های کشوردر فرآیند تولید و ایجاد ثروت در یک کشور است که در یک اقتصاد افراد به جای سرمایه گذاری در بازارهای پولی، از طریق صندوق های سرمایه گذاری وارد بورس می شوند و سرمایه های خود را به سمت تولید و ایجاد ثروت در کشور سوق می دهند.

وی افزود: در کشور ما رقیب برای بازار بورس زیاد است و در بورس از دو محل افزایش قیمت سهام و سود شرکت های تولیدی تامین می شود که سود شرکت های تولیدی برای هر سهم بورس بسیار مهم است.

عضو هیات علمی دانشکده اقتصاد لرستان عنوان کرد: برخی از شرکت ها سهام را وارد بورس کردند و روند افزایش قیمت پیدا کرد و با بالا رفتن سود سهام ها، افراد زیادی وارد بورس شده و همه سرمایه خود را برای خرید سهم ها هزینه کردند که برخی از این شرکت ها زیان ده هم بودند.

وی بیان کرد: برخی از شرکت های حقوقی در نوسان بازار بورس نقش دارند که در ابتدا با بالا رفتن سود سهام مردم را ترغیب کردند و بعد از مدتی بازار بورس دچار نوسان و افت شد؛ در حال حاضر روند سقوط بورس ادامه دارد و این در حالیست که بازرهای رقیب مانند سکه و طلا رشد داشته اند و پیش بینی می شود فعلا این روند کاهشی ادامه داشته باشد.

سپهوند با اشاره به حباب در بازار بورس گفت: بازار بورس حباب دارد و با توجه به شرایط بازار، خروج از بروس توصیه نمی شود چرا که هر چه صف فروش طولانی تر شود ضرر سرمایه گذاران حقیقی بیشتر می شود.

کارشناس مسائل اقتصادی خاطرنشان کرد: بیش از ۴٫۵ میلیون سهام دار در بورس فعال هستند و بسیاری از افراد در این مدت در بورس به عنوان شغل دوم تلاش کردند. بازار بورس حمایت و برنامه ریزی نیاز دارد و پیش بینی می شود این نوسانات ادامه داشته باشد.

انتهای پیام/