محمود ثمینی گفت: لرستان در شرایط حاد کرونایی/ظرفیت بیمارستان‌ها پاسخگوی حجم مبتلایان نیست

به گزارش ازناخبر به نقل از روابط عمومی استانداری لرستان محمود ثمینی اظهار داشت: رسانه ها در شرایط کنونی با اطلاع رسانی و آگاهی بخشی، حساسیت مردم را نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی افزایش دهند.

وی افزود: در شرایطی که لرستان و بسیاری از استان های دیگر در شرایط حاد کرونا قرار دارند، رسانه ها، مطبوعات و نشریات استان با دغدغه بیشتر نسبت به اطلاع رسانی، آگاهی بخشی و افزایش حساسیت عمومی در جهت اجرای مصوبات ستادهای ملی و استانی مدیریت بیماری کرونا اقدام نمایند.

معاون استاندار لرستان تصریح کرد: بنا بر گزارشات واصله و اعلام دانشگاه علوم پزشکی، متاسفانه ظرفیت بیمارستان ها در استان پاسخگوی حجم مبتلایان نیست و ضرورت دارد مردم از حضور در مراکز پرخطر، تجمعات گسترده، برگزاری مراسمات عزاداری، عروسی و تردد های غیر ضروری پرهیز نمایند و در زمینه رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی، اصول فاصله گذاری اجتماعی و استفاده مداوم از ماسک اقدام کنند.

وی عنوان کرد: دستگاه های اجرایی مکلفند نسبت به اجرا کردن مصوبات ستاد ملی و استانی اقدام کنند و در راستای اعمال مصوبه حضور ۵۰ درصدی کارکنان در محل کار اقدام لازم را به عمل آورند.

ثمینی خاطرنشان کرد: مصوبات شورای اطلاع رسانی در تمامی نقاط استان لازم الاجراست و بر اساس مصوبه قبلی شورا، مدیران دستگاه های اجرایی استان می بایست شکایت خود نسبت به رسانه ها را قبل از ارجاع به دستگاه قضایی، از طریق شورای اطلاع رسانی پیگیری کنند و عدم رعایت این مصوبه غیر قانونی است.

انتهای پیام /