رضایی، مدیر عامل جمعیت هلال احمر لرستان گفت: 50 هزار ماسک در طرح آمران سلامت در لرستان بین شهروندان توزیع شد.

به گزارش ازنا خبر به نقل از سفیر افلاک صارم رضایی در جمع خبرنگاران با اشاره به اتمام طرح آمران سلامت اظهار داشت: با هدف کنترل و پشگیری از شیوع ویروس کرونا، هزار و ۳۴۱ مدافع سلامت جمعیت هلال احمر لرستان در ۵۷۰ پایگاه فعال در سطح استان، به مدت ده روز خدمت رسانی کردند.

وی با بیان اینکه در این طرح ۵۰ هزار و ۹۰۰ عدد ماسک بین مردم و عابرین بدون ماسک توزیع شد، افزود: با توجه به بحران شیوع ویروس کرونا در این مدت جوانان، داوطلبان و مدافعان سلامت جمعیت هلال احمر لرستان متشکل از ۴۲۵ تیم فعال، از طریق تذکر لسانی، ایجاد حساسیت در رعایت بیشتر پروتکلهای بهداشتی و نیز توزیع ماسک در بین عابرین بدون ماسک، شبانه روزی در محلهای پرتردد در حال خدمت رسانی بودند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر لرستان با اشاره به گندزدایی و ضدعفونی معابر شهری از مصرف ۳۸۳ لیتر مواد ضدعفونی در سطح معابر عمومی و پر تردد خبر داد و گفت: در راستای پبشگیری از شیوع ویروس کرونا ۱۹۳ هزار ۷۳۵ نفر از شهروندان هم استانی از خدمات بهداشتی و سلامت محور بهره مند شدند.

وی با اشاره به ضرورت مشارکت مردم در مقابله با بحران ویروس کرونا تصریح کرد: در پایگاه های آمران سلامت مردم در کنار مدافعان سلامت جمعیت هلال احمر پای کار بوده و دو میلیارد و ۲۷۷ میلیون و سی و پنج هزار ریال کمکهای مردمی جمع آوری شده است.

انتهای پیام/