اگر تصمیم بر عدم اعزام تیم ملی کشتی به صربستان باشد، به نظر قهرمانی آسیا مهم‌ترین مسابقه‌ای است که در سال جاری پیش‌روی تیم‌های ملی آزاد و فرنگی قرار دارد.

به گزارش ازناخبر ، اتحادیه جهانی کشتی هفته گذشته اعلام کرد که مسابقات جهانی برگزار نخواهد شد و به جای آن قرار است در همان زمان ۲۲ تا ۳۰ آذر ماه جام جهانی به صورت انفرادی در صربستان برگزار شود.

پس از اعلام این خبر، از صبح چهارشنبه هفته گذشته اردوی تیم‌های ملی که در خانه کشتی شهید هادی در جریان بود، به تعطیلی کشیده شد اما هنوز تصمیم‌گیری نهایی در خصوص حضور یا عدم حضور تیم‌های ملی در این تورنمنت صورت نگرفته است.

تصمیم در خصوص اعزام به صربستان هر چه باشد، قرار است دور برگشت لیگ برتر آزاد و فرنگی از اول آذر ماه باز هم به صورت متمرکز در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی پیگیری شود. پس از آن نیز مسابقات قهرمانی آسیا در ابتدای سال ۲۰۲۱ به انجام خواهد رسید که به نظر، نفرات اول مسابقات انتخابی اخیر در این رقابت‌ها حضور پیدا خواهند کرد.

پیکارهای گزینشی المپیک نیز فروردین و اردیبهشت ماه سال آینده برگزار می‌شود که تیم ملی آزاد در اوزان ۶۵، ۷۴ و ۹۷ کیلوگرم به دنبال سهمیه المپیک خواهد بود. تیم ملی فرنگی نیز باید در اوزان ۶۷، ۸۷ و ۹۷  کیلوگرم سهمیه بگیرد.

اگر در سال ۲۰۲۱ بنا باشد همه مسابقات به روال پیش از کرونا برگزار شود، به نظر در خرداد ماه تورنمنتی بین المللی را در لهستان پیش‌رو خواهیم داشت که تیم‌های ملی آزاد و فرنگی می‌توانند کشتی‌گیران سهمیه گرفته را پیش از حضور در المپیک در این میدان محک بزنند.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : تسنیم