تفکر معکوس فکری و نتیجه عکس برای استقلال/ تعویضی که سرنوشت‌ساز شد

به گزارش ازناخبر به نقل از سفیرافلاک، تیم فوتبال استقلال تهران که هفته نخست لیگ برتر را با پیروزی برابر مس رفسنجان به پایان رسانده بود تا امیدواری هواداران آن برای شروعی خوب در لیگ بیستم افزایش یابد، هفته دوم در اهواز مغلوب میزبانش فولاد شد تا خیلی زود اولین شکست این فصل را تجربه کرده باشد و فکری نیز خیلی زود اولین شکست خود را در لیگ برتر بچشد.

اگر از حاشیه‌های زیادی که آبی‌ها در هفته گذشته داشتند که قطعاً در عملکرد آنها در زمین بی تأثیر نبود بگذریم، این شکست معلول برخی از علل فنی حاصل از تفکرات سرمربی آبیها بود. تفکراتی که بر خلاف هفته نخست بیشتر بر پایه تدابیر دفاعی سازماندهی شده بود.

فکری ابتدا مثل هر مربی حرفه‌ای دیگری ترجیح داد به ترکیب برنده‌اش دست نزند و علیرغم اینکه فرصت استفاده از بازیکنان جدیدش را داشت، به جز مرادمند از هیچ یک از آنها در ترکیب اولیه استفاده نکرد و مرادمند هم جانشین یزدانی شده بود که با مصدومیت از ناحیه همسترینگ مواجه شده بود.

اما برخلاف ظاهر دست نخورده آبی‌ها نسبت به هفته نخست، ماهیت رفتاری آنها در زمین کاملاً تغییر کرده بود و رفتارهای تدافعی در سراسر بازی جای خود را به رفتارهای تهاجمی بازی گذشته داده بود.

شاخص‌ترین رفتار دفاعی آبی‌ها تعویضی بود که نسبت به هفته گذشته کاملاً معکوس شکل گرفت تا نتیجه این بازی هم عکس هفته نخست شود. در هفته نخست در حالی که آبی‌ها در پایتخت با یک گل از حریف خود پیش بودند، در دقیقه ۶۹ فکری دست به تغییری کاملاً تهاجمی زد تا نشان دهد میل تیمش به افزایش گل بیشتر شده.

سرمربی آبی‌ها در دقیقه ۶۹ فرشید باقری هافبک دفاعی تیمش را که این روزها مورد انتقاد هواداران قرار دارد از زمین خارج کرد و به جای او اصلی‌ترین عنصر تهاجمی تیمش یعنی شیخ دیاباته را به زمین می‌فرستد.

روز جمعه و در اهواز هم در دقیقه ۶۹ و در حالی که استقلال باز هم با یک گل از حریفش پیش بود، تابلوی تعویض بالا رفت، اما این بار بر خلاف بازی گذشته این تعویض کاملاً دفاعی است تا مشخص شود فکری قصد دارد برای بیست دقیقه پایانی با رفتن به لاک دفاعی دست به حفظ نتیجه بزند. ورود محمد دانشگر یک مدافع میانی به جای آرش رضاوند که هافبکی با تمایلات تهاجمی است موید این نکته می‌باشد.

بدیهی است (با احتساب وقت‌های تلف شده) بیست و چند دقیقه دفاع کردن از نتیجه‌ای با تفاوت یک گل مقابل تیم باتجربه‌ای مثل فولاد در ورزشگاه اختصاصی‌اش چندان کارساز نیست. به ویژه که همین فولادی‌ها هفته گذشته نشان داده بودند قابلیت تغییر نتیجه در لحظات پایانی بازی را دارند.

وقتی تفکرات دفاعی جای تفکرات تهاجمی را گرفت، نتیجه‌گیری استقلال هم نسبت به هفته پیش کاملاً تغییر می‌کند و آبی پوشان پیروزی یک بر صفر خارج از خانه را با شکست دو بر یک عوض می‌کنند تا نخستین شکست فصل بیستم آنها خیلی زود ثبت شود.

انتهای پیام/