مراسم رونمايي از کتاب " من فرزندم را دوست دارم " با رویکرد تربیتی و آشنایی با مراحل سه گانه تربیتی در کلام نبوی (ص) در کافه انقلاب به همت موسسه فرهنگی حرکة الحسین(ع) شهرستان ازنا برگزار شد.

حمید سلطانی مدیر موسسه فرهنگی حرکه الحسین (ع) ازنا در گفتگو با خبرنگار ازناخبر اظهار داشت : این اثر به همت موسسه فرهنگی حرکه الحسین(ع) شهرستان ازنا در ۵۸ صفحه گردآوری و تدوین شده و در قطع وزیری با تیراژ ۵۰۰ نسخه منتشر شده است.

وی گفت : محتوای کتاب « من فرزندم را دوست دارم » در سه بخش تنظیم و تدوین شده است:

۱. سیادت و آقایی فرزند (آشنایی با مبانی رشد در هفت سال اول)

۲. ادب و عبودیت فرزند (آشنایی با مبانی رشد در هفت سال دوم)

۳. مشاورت و وزارت فرزند (آشنایی با مبانی رشد در هفت سال سوم)

سلطانی تصریح کرد: در بخش اول مباحثی درباره کلیات رشد در دوره هفت سال اول، تبیین دوران امیری فرزند، امر و نهی، آموزش سبک زندگی به کودک در قالب بازی و … بیان شده است، در بخش دوم کتاب، موضوعاتی، چون کلیات رشد در هفت سال دوم، وضع کودک از هشت سالگی تا چهارده سالگی از نظر اخلاقی و روانی، دوران بیداری جنسی فرزند، تفاوت های پسران و دختران و … بیان می‌شود و در بخش سوم، کلیات رشد در دوره هفت ساله سوم، زندگی عقلانی فرزند، دوران بلوغ ،داوری و قضاوت های فرزند، شیوه آشنا کردن او به زندگی اجتماعی فرزند و … مطرح شده است.

حمید سلطانی مدیر موسسه فرهنگی حرکه الحسین (ع) ازنا در ادامه خاطرنشان شد : این کتاب از جمله کتاب‌های جدید تربیتی است که خواندن آن را می توان در کنار کتاب‌های دیگر تربیت فرزند به خانواده‌ها و فعالان تربیتی پیشنهاد کرد، لحن گفتاری این کتاب، مخاطب را با خود همراه می‌کند و تأملات و تلنگر‌های زیادی به او می‌زند و همین امر «تنبّه/ آگاهی» برای والدین فوق العاده نیاز است.

سلطانی در پایان گفت : همشهریان عزیز ازنایی برای دریافت این کتاب بصورت رایگان می توانند روزهای زوج از ساعت ۱۵ الی اذان مغرب با موسسه فرهنگی حرکه الحسین (ع) ازنا با پل ارتباطی ۴۳۴۲۵۰۰۴ تماس حاصل فرمایند.

انتهای پیام /