منوچهر گودرزی گفت : چاپ دفترچه های تأمین اجتماعی از اول اسفند متوقف می شود

به گزارش ازناخبر به نقل از روابط عمومی تامین اجتماعی لرستان، منوچهر گودرزی اظهار داشت: از اول اسفند ارائه خدمت به بیمه شدگان و مستمری بگیران تحت پوشش در زمان مراجعه به پزشک و مؤسسات تشخیصی، درمانی با ارائه کارت ملی، شناسنامه یا جلد دفترچه درمان میسر خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه در زمان مراجعه به پزشک و مؤسسات تشخیص درمانی، الزامی به ارائه دفترچه درمانی از سوی بیمار نیست، افزود: ارائه جلد دفترچه درمانی برای برخورداری از خدمات تشخیصی و درمانی توسط اتباع خارجی ضروری است و همچنین ارائه خدمات درمانی به نوزاد فاقد کدملی تا زمان صدور شناسنامه و اختصاص کدملی به نوزاد از طریق کد ملی مادر حداکثر تا یک ماه پس از تولد انجام می شود.

سرپرست اداره کل تأمین اجتماعی لرستان خاطرنشان کرد: تمامی بیمه شدگان و مستمری بگیران اصلی و تبعی باید قبل از مراجعه به مراکز درمانی نسبت به استعلام استحقاق درمان از طریق یکی از روشهای الکترونیکی اقدام و از پوشش بیمه درمان خود اطمینان حاصل نمایند.

گودرزی تصریح کرد: بیمه شدگان و مستمری بگیران سازمان می توانند برای استعلام آنی استحقاق درمانی خود از طریق مراجعه به سایت es.tamin.ir  و یا با شماره گیری *4*1420# و *1666# از پوشش بیمه ای خود مطلع شوند.

انتهای پیام/