محمدکرم ساعدپور گفت : وقتی جمهوری اسلامی پهباد فوق پیشرفته آمریکا را، با سامانه ساخت خود پایین می‌آورد و اعجاب جهانیان را، برمی‌انگیزد.

به گزارش ازناخبر به نقل از سفیرافلاک، محمدکرم ساعدپور تحلیلگر مسائل سیاسی و بین الملل در یادداشتی نوشت: مقام معظم رهبری، حضرت امام خامنه‌ای (روحی فدا)، فرمودند: «آمریکا رو به افول است» و سال ۵۸ زمانی که حسنین هیکل سیاستمدار مبرز مصری، با امام (ره) مصاحبه کرد، به امام گفت: شما پایان عمر ابرقدرت‌ها را اعلام کردید و حال اینکه آمریکا در اوج قدرت است و به‌طورکلی با شوروی فرق فاحش دارد! امام در جواب فرمودند: مَثَل آمریکا، مثل آن شیر بی‌یال و گوپال است که در جنگل در حال حرکت، نعره می‌زد از ماتحتش چیزی بیرون می‌کرد و دمبش را به زمین می‌سابید، مورد سؤال قرار گرفت که چرا نعره می‌زنید و چرا دُمب را به زمین می‌سابید و چرا …؟ شیر در جواب گفت: نعره می‌زنم به خاطر این‌که جنگلیان روی من حساب باز کنند که هنوز سلطان جنگلم. از ماتحتم چیز … چون قوه ماسَکه ام سست شده و کنترل خود را ازدست‌داده‌ام؛ و به زمین دمب می‌سابم، شاید مُصلحی پیدا شود که دیگران مرا لت‌وپار نکنند.

اگر ما قدرت آمریکا را برآورد کنیم دقیقاً به همین نکته می‌رسیم که آمریکا روبه افول و نابودی است، منابع و مؤلفه‌های قدرت آمریکا، یا مؤلفه‌های قدرت سخت و یا مؤلفه‌های قدرت نرم است.

اما منبع و مؤلفه قدرت سخت آمریکا که سلاح‌های آتشین و مخرب باشد تا صنعت و تکنولوژی‌اش، در سطح دنیا توزیع‌شده و در انحصار امثال آمریکا نیست.

وقتی جمهوری اسلامی پهباد فوق پیشرفته آمریکا را، با سامانه ساخت خود پایین می‌آورد و اعجاب جهانیان را، برمی‌انگیزد، وقتی‌که موشک‌های بالستیک نقطه زنش، پایگاه حیثیتی عین الاسد آمریکا را، زیرورو می‌کند، وقتی تیربار موشکی ایران، در معرض نمایش قرار می‌گیرد، وقتی‌که جمهوری اسلامی، از زمین، هوا و دریا، علاوه بر دفاع از خود، آمریکایی‌ها را تهدید می‌کند و به‌طورکلی از حیث سلاح و مرور مانورهای جنگی با آمریکا به توازن وحشت می‌رسد، حیثیت و ابهتی برای قدرت سخت آمریکا باقی نمانده است.

وقتی خاک‌ریز اول آمریکا یعنی اسرائیل غاصب در محاصره موشک‌های حزب‌الله لبنان، فلسطین، سوریه، یمن، حشدالشعبی و در تیررس موشک‌های میان برد ایران قرار می‌گیرد و حیاط نحسش، به‌شدت تهدید می‌شود و از حیث سلاح‌ها، مانورهای جنگی و طرح‌های جایگزینی جبهه مقاومت، آمریکا و اسرائیل غاصب را، به مبارزه می‌طلبد درواقع آمریکا از مؤلفه قدرت سخت خلع و بی‌حیثیت شده است.

و باید مواظب بود که پادوهای آمریکای مفلوک، قدرت سخت او را به‌عنوان، آدرس غلط به رخ نکشند و اما مؤلفه‌های قدرت نرم آمریکا، مبتنی بر وحدت، احترام و ترس است، از حیث وحدت، تاکنون ۵۰ ایالت آمریکا علی‌رغم فرهنگ‌های مختلف از یک وحدت قابل قبولی برخوردار بودند ولی در انتخابات اخیر (رقابت ترامپ و جو بایدن) ثابت شد هرکدام از ایالت‌ها، ساز جداگانه خود را، کُک کرده‌اند و شکاف عمیقی بین سیاه‌وسفید و توده مردم نظام سرمایه‌داری، به وجود آمده است و نفرت عمومی از این نظام ظالم، در قالب اعتراض‌های انتخاباتی و حمله به کنگره آمریکا، سر باز کرد و آبروی دموکراسی آمریکایی در دنیا رفت.

به‌طوری‌که فوکویامای آمریکایی که قبلاً می‌گفت: سرنوشت محکوم و محتوم بشریت، دموکراسی آمریکایی است اخیراً از حرف خود عدول و به دنیا اعلام کرد که دموکراسی آمریکا، جوابگوی اداره امور انسان‌ها نیست.

از حیث احترام در دنیا آبرویی برای آمریکا نمانده است که برای او ارزشی قائل باشند؛نظام آمریکا از درون موجب تبعیض نژادی و شکاف سرسام‌آور طبقاتی شده و خانواده‌ها را متلاشی کرده و…

و از بیرون موجب قتل میلیون‌ها نفر بی‌گناه شده، منافع ملل و کشورها را با نیرنگ و خدعه به یغما برده، زندان‌هایی مثل گوانتوناما، ابوغریب عراق، بکران افغانستان و… درست کرده است که در آن‌ها شکنجه‌های قرون‌وسطایی انجام می‌شود و چهره منحوس این نظام و فلسفه سیاسی او، برای جهانیان روشن‌شده است و لذا با گوجه گندیده و تخم‌مرغ از او استقبال و شبانه با چراغ خاموش به بعضی از کشورها، ایاب و ذهاب می‌کنند و ترس مردم هم از آمریکا ریخته شده است.

وقتی دانشجوهای مسلمان پیرو خط امام، سفارت نه، بلکه جاسوس خانه آمریکا را، تسخیر و درواقع ۴۴۳ روز آمریکا را به اسارت می‌گیرند و هیچ غلطی نمی‌تواند بکند و پهباد فوق پیشرفته او، پایین می‌آید و عین الاسدش توسط ایران، زیرورو می‌شود و کشتی‌های حامل مواد فسیلی، با پرچم ایران، به ونزوئلا حیات خلوت قبلی آمریکا، می‌روند و هیچ غلطی نمی‌تواند بکند و ده تفنگ‌دار آمریکایی به اسارت نیروهای سپاه در می‌آید، و خود را از ترس خیس می‌کنند، ترسی برای مردم دنیا نسبت به آمریکا نمانده است.

از طرفی قدرت ایران اسلامی که طرف قاعده بازی حداقل در خاورمیانه است، روبه ازدیاد است مؤلفه قدرت سخت جمهوری اسلامی که سلاح‌های آتشین باشد، به اعتراف دوست و دشمن، فوق‌العاده است و آنچه که در توان داشته خود را برای روز مبادا آماده کرده است که اشاره شد؛ و از حیث قدرت نرم مؤلفه‌های قدرتش زوال‌ناپذیر است و هرسال در پرتو این مؤلفه‌ها مردم توان روحی بیشتری پیدا می‌کنند، مؤلفه و منبع اصلی قدرت نرم جمهوری اسلامی، فرهنگ غنی شیعه است که متأثر از غدیر، عاشورا و نهضت انتظار است و متأثر از این سه، روحیه شهادت‌طلبی، جهادی و به‌طورکلی، مجاهدت همه‌جانبه درراه خداست؛ و خروجی این فرهنگ، پیروزی انقلاب اسلامی، حفظ دستاوردهای آن، رشد علمی درزمینه های مختلف، سازندگی و خدمت‌رسانی به شهرها و روستاها است.

نظام سلطه متوجه این نکته مهم شده است، علناً اعلان کردند که انقلاب اسلامی با دو بال  عاشورا و نهضت انتظار دارد پرواز می‌کند و باید این دو بال را بشکنیم آیا برنامه‌ای برای شکستن این دو بال دارند یا نه؟! جای بحثش اینجا نیست.

بنابراین آمریکا بدون اغراق روبه افول و قدرت سخت و نرم جمهوری اسلامی به لطف خدا روزافزون است و نباید گذاشت غرب باخته‌ها برای رسیدن به مطامع و منافع شوم خود آدرس غلط به مردم بدهند و آمریکا را قدر، قدرت و قوی شوکت معرفی کنند.

انتهای پیام/