مسئولین آموزش و پرورش به‌ همراه مربیان پرورشی به مناسبت هفته امور تربیتی با امام جمعه شهرستان ازنا دیدار کردند.

به گزارش ازناخبر در این دیدار که بصورت زنده از شبکه شاد برای دانش آموزان و اولیای گرامی آنان پخش می شد؛ حجت الاسلام و المسلمین سپهوند امام جمعه شهرستان ازنا در دیدار با مربیان پرورشی با بیان اینکه با توجه به بحث تهاجم فرهنگی و جنگ نرم فرهنگی که توسط استکبار جهانی برعلیه کشورمان بویژه نسل جوان و دانش آموزان ما شکل گرفته، نقش و اهمیت حوزه پرورش بخصوص‌ امورتربیتی و تربیت اسلامی در دانش آموزان ضروری و واجب می باشد؛ بیان کرد: اهمیت مسائل پرورشی و تربیت و تزکیه از علم هم بیشتر است چرا که اگر در کنار علم و دانش، تزکیه و تربیت نباشد؛ علم انسان به او نفعی نمی رساند.

ایشان افزود: آموزش اگر با پرورش همراه باشد ارزشمند است و نقش و تأثیر معلم در زندگی دانش آموزان بسیار مهم و اثربخش است چرا که معلم می‌تواند افراد را به‌گونه‌ای تربیت کند که در آینده تخصص همراه با تعهد و تربیت اسلامی در دانش آموزان شکل بگیرد.

امام جمعه ازنا تصریح کرد: همانگونه که خداوند متعال در قرآن کریم به اهمیت تزکیه نفس و تعهد قبل از تعلیم و علم آموزی اشاره و تاکید نموده،خود دلیل محکمی بر اهمیت امورتربیتی در مدارس و آموزش و پرورش است.

حجت الاسلام و المسلمین سپهوند با بیان اینکه معاونت پرورشی حساس ترین بخش آموزش و پرورش است؛ اظهار داشت: کار مربیان و معلمان تربیتی و پرورشی بسیار حساس و مهم است کسانی که در نقش معلمی و تربیت جامعه فعالیت می‌کنند وظیفه‌ای خطیر و حساس دارند و در تربیت و موفقیت فرزندان کشور نقشی بسزا ایفا می کنند.

خطیب جمعه ازنا با تاکید بر اینکه دوران تحصیل بهترین ایامی است که می توان اخلاق و تربیت اسلامی را در وجود انسان ، نهادینه کرد؛ گفت: دست اندر کاران عرصه تعلیم و تربیت با توجه به تعطیلی مداس باید بیشتر از گذشته مسائل اخلاقی و تربیتی را در میان دانش آموزان رشد دهند.

حجت الاسلام علی سپهوند در پایان خاطرنشان کرد: ایام آموزش در بستر فضای مجازی، ضرورت اهمیت به مسائل پرورشی را دو چندان می‌کند که لازم است مسئولین امر در کنار آموزش مجازی، کلاس های پرورشی و اخلاقی را در بستر شبکه شاد ایجاد نمایند.