محمود ثمینی گفت :کرونای جهش یافته انگلیسی در کمین لرستان/میزبان مسافران در ایام نوروز نخواهیم بود

به گزارش ازناخبر ، محمود ثمینی در جلسه شورای اطلاع رسانی استان اظهار داشت: خطر ابتلا به ویروس جهش یافته بالا است و در صورت رعایت نکردن نکات بهداشتی موج چهارم کرونا رخ می دهد.

وی افزود: مردم آیین پنجشنبه آخر سال را برگزار نکنند و از حضور در آرامستان‌های استان و همچنین از شرکت در مراسمات عزاداری پرهیز نمایند تا شاهد شعله ور شدن کرونا نباشیم.

معاون سیاسی امنیتی استاندار لرستان با اشاره به وضعیت بازار عنوان کرد: اقدامات خوبی از سوی سازمان صمت، جهاد کشاورزی و مجموعه تنظیم بازار استان صورت گرفت و تا حدودی موجب آرامش مردم شده است که در این راستا دولت اعلام کرد که یارانه کالاهای اساسی قطع نمی‌شود و این کالاها در سال آینده گران نخواهد شد و مردم نگران نباشند.

وی با اشاره به انتخابات پیش رو تصریح کرد: سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری و ششمین دوره شورای اسلامی شهر و روستا خرداد ۱۴۰۰ در لرستان انجام می‌شود و با کمک مردم و دستگاه های اجرایی اقدام لازم صورت می گیرد.

ثمینی بیان کرد: در انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا بررسی لازم در خصوص داوطلبان صورت می‌گیرد و فرمانداران اقدامات لازم را انجام خواهند داد که در این زمینه هیأت های اجرایی انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در لرستان تشکیل می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در ۲۰ اسفند ۹۹ ثبت‌نام داوطلبان انتخابات شورای اسلامی در شهرها و ۱۶ فروردین ۱۴۰۰ ثبت‌نام داوطلبان شورای روستایی آغاز می‌شود.

احمدحسین فتایی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان نیز در این جلسه گفت: با توجه به شرایط موجود در استان که هشت شهرستان در وضعیت زرد قرار دارند، نیاز است مردم اهتمام بیشتری در خصوص رعایت پروتکل های بهداشتی داشته باشند و وضعیت استان شکننده است که در صورت نادیده گرفتن محدودیت ها و شیوه نامه های بهداشتی، وضعیت به مراحل نارنجی و پرخطر مبدل شود.

وی افزود: ویروس جهش یافته انگلیسی میزان ابتلای بالایی دارد و قدرت انتشار آن ۲۰ برابر بیشتر از کرونا است که در این راستا اقدامات خوبی از جمله اعمال محدودیت ها در نظر گرفته شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان با اشاره به ممنوعیت تردد در مرز استان خوزستان به لرستان اظهار داشت: اکنون ۱۱ شهر خوزستان وضعیت قرمز دارند که به دلیل همجواری با لرستان و باتوجه به اینکه هشت شهر استان در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند باید رعایت نکات بهداشتی بیش از پیش جدی گرفته شود.

فتایی عنوان کرد: در اسفند ماه سال گذشته مردم همکاری لازم را داشته و امیدواریم امسال هم رعایت کنند و از تجمعات پرهیز شود البته لرستان امسال پذیرای هیچ مهمان نوروزی نخواهد بود و دستگاه های اجرایی، هیچگونه خدمات رسانی نخواهند کرد.

انتهای پیام/