مراسم گرامیداشت هفته تربیت اسلامی و امور تربیتی و تقدیر از مربیان پرورشی شهرستان ازنا با حضور حجت الاسلام سپهوند امام جمعه شهرستان ازنا، حجت الاسلام بنیادی مدیر حوزه علمیه امام صادق علیه السلام و سایر مسئولین در اداره آموزش و پرورش ازنا برگزار شد.

به گزارش ازناخبر ، حجت الاسلام و المسلمین سپهوند امام جمعه شهرستان ازنا در این مراسم در سخنانی با بیان اینکه قرآن و سنت و احادیث اهل بیت علیهم السلام در مسائل پرورشی نقشی اساسی دارد، گفت: مربیان پرورشی می بایست بر اساس قرآن کریم و جوامع حدیثی نسبت به تربیت و مسائل پرورشی عمل کنند و به نوعی الگو باشند تا در پرورش دانش آموزان و کادر سازی برای نظام اسلامی موفق عمل نمایند.

ایشان در خصوص ویژگی های معاونین و مربیان پروشی گفت : مهمترین ویژگی معاون و مربی پرورشی الگو پذیری از بزرگان دینی ، اخلاص در کارها و سعه صدر است، زیرا کار کردن در امور پرورشی ، کار تربیت کار الهی و دینی می باشد و همه معلمان و معاونین و مربیان پرورشی باید در جهت تعلیم و تربیت دانش آموزان الگو باشند.

خطیب جمعه ازنا با اشاره به اینکه مربیان پرورشی بخشی از رسالت پیامبران الهی را انجام می دهند، افزود: کار تربیت در آموزش و پرورش سنگر اول و مهم ترین بخش تعلیم و تربیت است.

حجت الاسلام علی سپهوند با بیان اینکه مربیان پرورشی در خط مقدم امور تربیتی آموزش و پرورش هستند، گفت: تربیت، کار بسیار دشواری است؛ بنابراین مربیان باید با صبر و استقامت تلاش خود را برای انسان سازی و کادر سازی به کار بندند.

وی بیان داشت: خروجی کار مربیان امور تربیتی، تربیت انسان های وارسته و تاثیرگذار در جامعه است.

حجت الاسلام سپهوند در رابطه با توجه جدی به معنویت و آموزه های دینی در مدارس نیز گفت: اگر بخواهیم در آموزش موفقیتی داشته باشیم باید به بحث معنویت و آموزه های دینی در مدارس توجه جدی داشته باشیم تا دانش آموزان با مسائل دینی و عقیدتی انس بیشتری دارند.

در پایان این مراسم از تعدادی از مربیان پرورشی ازنا توسط مسئولین، تقدیر گردید.