سردار سلامی با بیان اینکه دشمنانمان را می بینیم و به دورترین نقاطشان نظاره می کنیم گفت:از رهبری ژرف اندیش، بلندنگر و عمیق برخورداریم که به زیبایی دشمن را می شناسد.

به گزارش ازناخبر به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ صبح امروز یکشنبه چهارمین اجلاسیه سراسری اساتید شبکه تربیتی بسیج با حضور سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه و سردار غلامرضا سلیمانی رییس سازمان بسیج برگزار شد.

 سردار غلامرضا سلیمانی، رییس سازمان بسیج مستضعفین در ابتدای برنامه با اشاره به شکل گیری بسیج نوین برای تحقق اهداف بلند انقلاب اسلامی در گام دوم انقلاب اسلامی گفت: با پیگیری های سردار سلامی سند راهبردی ده ساله اعتلای بسیج در سال ۹۹ مبتنی بر بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی تبیین شد.

وی با اشاره به اینکه در هفته های گذشته توسط رهبر انقلاب تصویب و به سپاه و بسیج ابلاغ شد گفت:این سند باید در ۱۰ سال آینده پیاده سازی شود که رهبری تدابیری را برای این امر تبیین کردند.

رییس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه مهمترین بخش این سند تعلیم و تربیت است و نگاه جامعی به این مقوله در بسیج و جامعه وجود دارد تصریح کرد: این سند بسیج را سازمان و تشکیلات مردمی پیاده سازی کننده گام دوم انقلاب دانسته است در واقع بسیج وظیفه مردم سالاری اسلامی که تحقق دولت اسلامی و تمدن نوین اسلامی است که تعلیم و تربیت محور اصلی این مسیر منطور شده است.

وی با اشاره به اینکه ۶ سیاست اصلی و ۱۹ اقدام اصولی برای تعلیم و تربیت پیش بینی شده است گفت: این سند برای تعلیم و تربیت از سنین کودکی تا میانسالی است که با دقت و هوشمندی پیاده سازی خواهد شد.

سردار سلیمانی با بیان اینکه باید در شرایط کرونا شبکه صالحین در کانون توجه قرار می گرفت گفت:با تدابیر فرمانده کل سپاه بنا داریم در سال ۱۴۰۰ هرگونه عقب افتادگی های بخش های مختلف در شبکه صالحین را جبران کنیم.

 سردار حسین سلامی، فرمانده کل سپاه نیز در ادامه برنامه با اشاره به اینکه خداوند را سپاس گذارم که از نعمت روحانیت سربلند از معنویت و تقوای الهی برخوردار است برخورداریم گفت: برای سپاه این نعمت عظیم کم نظیر و استثنایی است، از خدا می خواهیم بتوانیم شکر این نعمت را درست به جا بیاوریم.

وی با اشاره به اینکه شجره طیبه شبکه اساتید تربیتی صالحین می تواند شفا بخش بسیاری از دردهای معنوی جامعه ما باشد افزود: هر میزان که از این نعمت الهی استفاده کنیم به همان اندازه این شبکه می تواند مشکلات کشور ما را حل کند.

سردار سلامی با اشاره به اینکه سپاه و بسیج امتدادی از اصحاب عاشورا است ادامه داد: امام یک حجت واقعی برای همه ساخت، برای دفاع از اسلام امام در خط مقدم نبرد با ظالمان می ایستد و از طفل نوزاد تا جوان برومندش را به میدان جنگ می فرستد و عظیم ترین واقعه هستی را رقم می زند تا حجتی باشد که به هیچ دلیلی نمی توان میدان نبرد با ستمکاران را ترک کرد.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه انقلاب اسلامی، امتداد رسالت انبیا الهی است گفت: انقلاب اسلامی آمد تا در امتداد رسالت ائمه زمین را بلد طیب کند.

سردار سلامی با بیان اینکه انقلاب اسلامی آمد تا عبودیت و بندگی خدا را به ارمغان بیاورد و بعثتی دوباره باشد گفت: هرگاه خورشید اسلام از افقی طلوع می کند ستمکاران در برابز آن می ایستند اما ما در عصر طلایی و حیاتی اسلام هستیم، خورشید طلوع کرده است و کلام خدا فرصت ظهور پیدا کرده است.

وی با بیان اینکه حدود الهی زمینه ای برای اجرا پیدا کردند تا از ان تعدی نشود گفت:در موقعیت استثنایی هستیم که وحی جاری است، آیات الهی خوانده می شود و برای تحقق وعده های الهی روی زمین حاکمیت اسلام شکل گرفته است، امر به معروف، نهی از منکر بدون ولایت و حاکمیت اسلام شدنی نیست.

سردار سلامی با اشاره به اینکه اسلام آمده تا بیداری از گورستان جهل مدرن رقم بخورد گفت: ما انقلابمان را نمی شناسیم و نمی دانیم چه آثاری در دنیا داشته است، پیام وحی در حال انتشار است و همه قدرت های شیطانی صف بستند تا از کل گیری این حیات جلوگیری کنند.

وی با اشاره به اینکه دشمن تمام استعداد و ظرفیت خود را به صحنه مواجهه با اسلام آورده است گفت:به فضل الهی داستان صدر اسلام در حال وقوع است، چگونه اسلام از درون تنگه های باریک مکه به سرعت امپراتوری های بزرگ را در هم شکست در حالی که پیامبر و اصحاب او قلیل بودند، این اتفاق امروز در حال تکرار شدن است و این همان ارزش واقعی انقلاب ماست.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه خداوند دین خود را یاری می کند گفت: وقتی مومنان در قلب میدان هستند نصرت الهی جاری می شود و خداوند به وعده های خود عمل می کند،ملائک نازل می شوند ، مگر می شود یک ملت در محاصره اینگونه سرافراز و سربلند بایستد و میادین جهاد را پیروزمندانه پشت سر بگذارد؟ این جز به امداد الهی میسر نیست.

سردار سلامی با بیان اینکه دشمنانمان را می بینیم و به دورترین نقاطشان نظاره می کنیم گفت:از رهبری ژرف اندیش، بلندنگر و عمیق برخورداریم که به زیبایی دشمن را می شناسد.

وی با اشاره به اینکه انقلاب ما زیباترین تفسیر قرآن است که اگر همه قدرت ها بسیج شوند توانایی ایجاد یک پشه نیستند گفت: اینها حقایقی جاری و مسلم است که به میدان درآمده، تکیه بر قدرت خدا عامل همه این پیروزی هاست.

سردار سلامی با اشاره به اینکه یک ملت چهل سال با عظیم ترین دشمنان مقابله کرده گفت: قدرت ولایت توان را از ید دشمن گرفته است، بارها اتفاق افتاده دشمن اراده کرده ما را در حصار قدرت خود بگیرد اما خدا به اذن خود و به همت دستان رهبری، دستان دشمن را بسته است، بارها تا لبه جنگ پیش رفتیم اما رهبری ایستاده و به عنوان یک خورشید دشمن را عقب رانده و تمرکز او را به هم ریخته است.

وی با بیان اینکه دشمن به دنبال این بود که عملیات رسانه ای قلب مردم را در هم بکوید و امت اسلامی را از پا در بیاورد ادامه داد:هنوز اجازه بیان نداریم که در کجاها دشمن عقب نشست و چگونه این اتفاق افتاد، ما خدا را در این فاصله می بینیم چون هیچ چیزی نمی تواند نابرابری دشمن با ما را جبران کند این چه معادله ای است که در اوج نابرابری قدرت با قدرت کم تاثیر بسیار می آفریند، چگونه است که عراق از دست آمریکا خارج می شود.

سردار سلامی با اشاره به اینکه ما در یمن کسی را نداریم اما دشمن سراسر آتش است اما قلیل جمعیتی اعماق دشمن را به آتش می کشند گفت:کدام هنرنمایی توانست این میدان نابرابر را به میدان پر اقتدار تبدیل کند.

وی با اشاره به این‌که رسالت شبکه صالحین تربیت افراد است که بایستند گفت: ما باید بایستیم، در فراز آخر نبر هستیم و دشمن عاجز شده است، پوسیدگی و افسردگی و درماندگی را در دشمن می بینیم دشمن چهره یک قدرت با استخوان های پوک پیدا کرده است.

سردار سلامی با بیان اینکه دشمن مجبور شده به تدریج عقب بنشیند گفت:کشور محاصره شد اما توانا ماند و بندهای وابستگی را گسست، این ملت در جنگ اقتصادی هم شکیبا بود و معمار این جنگ را شکست داد، آبروی دشمن را برد.

وی بااشاره به اینکه امروز برای دشمن شرط تعیین می کند گفت: این به قوت مردان صالح است که به دشمن پشت نکردند، مرگ برای خدا را به زندگی ترجیح دادند .

فرمانده کل سپاه با اشاره به اینکه سلاح کم نداریم، دست هایمان پر است ک مجهز هستیم به سلاح دشمنان گفت:بدون انسان های مومن امکان استفاده از این سلاح ها را نداریم دشمن امروز فهمیده حقیقت قدرت چیزی است که ما در اختیار داریم، دشمن نمی تواند انسان صالح تربیت کند اما می تواند انسانهای صالح را تخریب کند، اگر بخواهیمدر این جبهه بمانیم باید چنین جوانانی را تربیت کنیم.

سردار سلامی با بیان اینکه ولی یاران نیرومند می خواهد گفت: نبرد پایان نیافته ما در اوج ان هستیم، سه عامل مردم، رهبری و ایمان عامل پیروزی ماست، ناله دشمنان شنیده می شود باید این درخشش را ادامه بدهیم.

فرمانده کل سپاه با اشاره به اینکه جهان با تربیت تغییر می کند گفت:انسانهای مجاهد این ارامش و سکوت و امنیت را به ارمغان آوردند، بوسیدنی است پای عالمانی که خاضعانه پای در این میدان گذاشتند.

انتهای پیام/