۱۲ فروردین ۵۸ سرآغاز حاکمیت مردم بر سرنوشت خود بود/مُهر تایید بر استقرار حکومت مردم سالاری دینی۱۲ فروردین سال ۵۸، روزی که ملت ایران با حضور در پای صندوق های رای در اولین عرصه سیاسی بعد از انقلاب مشارکت کردند و مُهر تایید بر استقرار حکومت مردم سالاری دینی زدند.

به گزارش ازنا خبر ؛ به نقل از سفیر افلاک پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران در بهمن ۵۷ به رهبری امام(ره) و حضور مردم، ۱۲ فروردین سال ۱۳۵۸ از اهمیت خاصی برخوردار است، در این روز مردم ایران با حضور در پای صندوق های رای به استقرار جمهوری اسلامی ایران رای دادند.

پیروزی انقلاب اسلامی ایران، حکومت ۲۵۰۰ ساله سلطنتی و پادشاهی را برای همیشه تاریخ نابود کرد و حکومتی مردمی و دینی با شعار” استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی” روی کار آمد و نوید بخش روزهایی پر از امید در کشور بود. در حالی که تا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، مشارکت مردم در عرصه های سیاسی معنایی نداشت اما به لطف پیروزی انقلاب اسلامی ایران عرصه برای حضور مردم و شرکت در سرنوشت کشور باز شد و ۱۲ فروردین ۵۸ نخستین مرحله از مشارکت مردم در عرصه سیاسی بود. 

لبیک مردم به ندای امام راحل

 در این روز ملت ایران به ندای امام(ره) لبیک گفتند و به پای صندوق های رای آمدند، بیش از ۹۸ درصد ملت ایران به جمهوری اسلامی ایران رای دادند و مُهر تایید را برای استقرار یک نظام و حکومت دینی و مردمی زدند.

 این در حالی بود که ضد انقلاب و معاندین تلاش می کردند تا با نیرنگ و توطئه جلوی این همه پرسی را بگیرند اما ملت ایران با حضور نشان دادند که انقلابی که به دست معمار کبیر انقلاب و حضور مردم به پیروزی رسیده، هرگز اجازه نمی دهند توطئه های ضد انقلاب و دشمن به ثمر برسد. 

با پیروزی انقلاب و استقرار جمهوری اسلامی ایران در ۱۲ فروردین، رنگ از رخسار دشمنان پرید، می دانستند که همت والا و اراده قوی این ملت سد راه اهداف شوم آنها خواهد شد، پیروزی انقلاب دست منفعت طلبان و سلطه جویانی که سالها از این کشور سو استفاده کرده بودند را قطع کرد.

 ملت ایران از همان روزهای نخست پیروزی انقلاب اسلامی ایران همیشه گوش به فرمان امام(ره) و پس از ارتحال بنیانگذار این انقلاب، مقام معظم رهبری بودند و با توکل به خدا و ایستادگی بیش از چهار دهه است که در مسیر سربلندی و اقتدار حرکت می کنند. ۱۲ فروردین سال ۵۸ حماسه ای خلق شد که این روز به نام جمهوری اسلامی ایران در تقویم نامگذاری شده و روزی است تاریخی که در سرنوشت این کشور نقش بسزایی داشت. 

رای قاطع مردم برای استقرار نظامی بر پایه مردم سالاری دینی

 اکبر رازانی یکی از فرهگیان لرستان در گفت و گو با خبرنگار سفیر افلاک اظهار داشت: در روز ۱۲ فروردین سال ۵۸ که مدت کمی از پیروزی انقلاب اسلامی گذشته بود، ملت با بصیرت و آگاه ایران، هوشمندانه در پای صندوق های رای حاضر شدند و با وحدت و یکپارچگی، قدرت و انسجام خود را به دنیا نشان دادند. 

وی افزود: در حالی که تا قبل از پیروزی انقلاب، مردم در سرنوشت کشور دخالتی نداشتند اما پیروزی انقلاب سبب شد تا مردم بتوانند در میدان های سیاسی با آرای خود مشارکت کنند و در این سالها ملت ایران همیشه با حضور خود در صحنه دشمن را مایوس کرده است. 

فعال فرهنگی تصریح کرد: تا قبل از انقلاب کسی صدای مظلومان را نمی شنید و اقدامی برای رفع مشکلات آنها صورت نمی گرفت، در آن روزهای سیاه پهلوی به فکر منافع خود و زندگی اشرافی بود اما با پیروزی انقلاب نور امید در دل مستضعفین تابید و در این سالها انقلاب اسلامی ایران فریادرس مظلومان و مستضعفان بوده است.

 رازانی خاطر نشان کرد: علیرغم همه توطئه ها و ترفندهای دشمن در این سالها برای ضربه به نظام و انقلاب اما این انقلاب در مسیر پیشرفت و اقتدار به راه خود ادامه می دهد و ملت ایران با عزم راسخ و جدی همیشه پشتیبان این نظام، آرمانها و ارزشهای آن بوده اند. وی بیان کرد: با اتحاد، انسجام، هوشیاری و گوش به فرمان رهبری می توانیم همواره موفق باشیم، امروز جمهوری اسلامی ایران برای بسیاری از کشورهای دنیا به یک الگو تبدیل شده و با ایستادگی و اتحاد می توان پوزه استکبار را به خاک مالید.

مسئولان با همه توان برای حل مشکلات اقدام کنند

 مجید یاراحمدی یکی از کارگران خرم آبادی در گفت و گو با سفیر افلاک اظهار داشت: برای پیروزی انقلاب اسلامی ایران، جوانان زیادی جان خود را تقدیم کردند تا امروز این کشور در آرامش و امنیت به سر ببرد، در دوران هشت سال جنگ تحمیلی نیز هزاران نفر از گوشه و کنار کشور برای دفاع از ارزش های انقلاب سینه خود را سپر کردند و به شهادت رسیدند. 

وی افزود: این انقلاب حاصل مجاهدت، جانفشانی، ایثارگری و حضور همیشه در صحنه ملت ایران است که همیشه گوش به فرمان رهبری حرکت می کنند، ۱۲ فروردین سال ۵۸ یادآور روزی است که ملت ایران برای اولین بار در سرنوشت کشور حضور یافتند و نشان دادند که تا پای جان از نظام و انقلاب پشتیبانی خواهند کرد. 

یاراحمدی تصریح کرد: در طول این سالها فراز و نشیب های زیادی رخ داده اما بسیاری از فتنه ها و توطئه های دشمن با هوشیاری مقام معظم رهبری و حضور مردم خنثی شده است، ملت ایران همیشه در صحنه های مختلفی که نیاز به حضورشان بوده با حضور خود ثابت کردند که پایبند به ارزش ها و آرمانهای امام(ره) و شهدا هستند. 

وی با اشاره به اینکه مسئولان برای رفع مشکلات عزم جدی داشته باشند گفت: برخی از مسئولان دغدغه ای برای حل مشکلات مردم ندارند در حالی که این صندلی هایی که مسئولان بر آن تکیه زده اند حاصل خون هزاران شهید است و امروز وظیفه مسئولان است تا با کار و روحیه جهادی برای حل مشکلات اقدام نمایند.

 یاراحمدی خاطر نشان کرد: امروز دشمن تلاش دارد تا بذر ناامیدی را در دل مردم بکارد ولی مسئولان با تلاش و کوشش و برداشتن گام هایی بلند برای مشکلات اقتصادی می توانند دشمن را در این توطئه ناکام بگذارند. 

وی گفت: ملت ایران تا پای جان پایبند به ارزشها و اهداف انقلاب هستند و نیاز است که مسئولین نسبت به مشکلات اقتصادی و بازار بی تفاوت نباشند و با ارائه راهکار و مدیریت جهادی برای رفع آنها اقدام نمایند. 

تثبیت انقلاب، دشمن را عصبانی کرد

 شیرزادی یکی دیگر از شهروندان لرستانی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک گفت: ملت ایران ۴۲ سال پیش با اقتدار به صحنه آمدند و به رهبری امام(ره) انقلاب اسلامی ایران پیروز شد، در طول این سالها ملت ایران همیشه در صحنه ها حضور داشته اند و با حضور خود از طوفان توطئه ها و ترفندهای ضد انقلاب و دشمن عبور کرده اند.

 وی افزود: ایستادگی یکی از مهمترین رموز پیروزی و ماندگاری انقلاب اسلامی ایران شد، امروز این مقاومت و ایستادگی به الگویی تبدیل شده که سایر ملت ها در برابر سلطه جویان بایستند و افتخار بزرگی است که انقلاب وارد گام دوم شده است. 

 این شهروند لرستانی تصریح کرد: با پیروزی و استقرار انقلاب اسلامی ایران، عرصه برای رویش استعدادها و حضور جوانان در میدان فراهم شد، همان موضوع مهمی که تا قبل از انقلاب مغفول مانده بود و حاکمان اجازه ورود در عرصه های مختلف را نمی دانند اما امروز می بینیم جوانان این سرزمین در عرصه های علمی بسیار ممتاز بوده و در دنیا اقتدار و توانمندی خود را اثبات کرده اند. 

شیرزادی تصریح کرد: امروز آثار و برکات انقلاب اسلامی ایران و رسیدگی به مظلومان را می توان در دورترین نقطه کشور مشاهده کرد که گسترش عدالت و امکانات یکی از اهداف مهم بوده اما برای رسیدگی بیشتر به مشکلات مردم خصوصا در حوزه اقتصادی نیاز است که مسئولین و متولیان در این امر تلاش مضاعفی داشته باشند. 

وی بیان کرد: همانگونه که در این چند دهه نشان داده ایم که با اقتدار و سربلندی به راه خود ادامه می دهیم، با حل مشکلات و برنامه ریزی و عدم سوء مدیریت می توان از گرداب مشکلات اقتصادی رهایی یافت. 

عجز دشمن در برابر اراده و عزم ملت ایران 

طاهری استاد دانشگاه در گفت و گو با خبرنگار سفیر افلاک اظهار داشت: ملت ایران در ۱۲ فروردین سال ۵۸ نشان دادند که عزم جدی برای انقلاب در پیش گرفته اند و دشمن متوجه شد که هیچ چیزی نمی تواند جلوی اراده ملت ایران را بگیرد.

 وی افزود: در این سالها دشمنان فتنه ها و ترفندهایی را برای ضربه به نظام و انقلاب در پیش گرفتند اما همه توطئه ها خنثی شد و روز به روز عزت و سربلندی ایران در دنیا بیشتر می شود که این افتخاری بزرگ برای ملت است. 

استاد دانشگاه تصریح کرد: در دوران دفاع مقدس پشتیبانی ملت ایران و رزمندگان سبب شد تا دشمن با شکست سنگینی روبرو شود و برای همیشه آرزوی اشغال بخشی از ایران بر دلش باقی بماند.

 وی بیان کرد: به گواه تاریخ بسیاری از فتنه ها و توطئه ها در این سالها با حضور مردم از بین رفته و همانگونه که مردم در ۱۲ فروردین به میدان آمدند در همه عرصه ها با حضور خود حمایت و دفاع از ارزش های دینی، دفاع از مظلومین و مستضعفان را به نمایش گذاشته اند.

 طاهری با اشاره به حماسه سازی مردم ایران گفت: اولین صحنه از حضور حماسی مردم همان ۱۲ فروردین سال ۵۸ بود که با تک تک آرای خود انقلاب را تثبیت کردند و در این سالها در عرصه سیاسی مانند انتخابات، راهپیمایی و سایر موارد صحنه هایی بی نظیر را به دنیا نشان دادند و ثابت کردند که حافظ خون شهدا هستند.

 انتهای پیام/