به گزارش ازناخبر ؛ جلسه قرارگاه امنیت غذایی با رویکرد « نظارت بر بازار در ایام منتهی به آغاز سال جدید و شروع ماه مبارک رمضان» در سالن جلسات جهاد کشاورزی شهرستان ازنا برگزار گردید.

به گزارش ازناخبر ؛ جلسه قرارگاه امنیت غذایی با حضور مدیر جهادکشاورزی شهرستان، مسئولین و نمایندگان ادارات صمت، تعاون روستایی، غله، بهداشت و درمان، دامپزشکی، ادارات و واحد‌های ستادی جهادکشاورزی و مراکز جهاد کشاورزی تابعه با رویکرد « نظارت بر بازار در ایام منتهی به آغاز سال جدید و شروع ماه مبارک رمضان» در سالن جلسات جهاد کشاورزی شهرستان ازنا برگزار گردید. مهندس درویشی با اشاره به فراهم بودن تمامی شرایط لازم جهت حفظ ثبات بازار در خصوص کالاهای اساسی هدف شامل مرغ، برنج، شکر، تخم مرغ، میوه و گوشت قرمز گفت: برابر هماهنگی های بعمل آمده گشت مشترک ویژه بازار شب عید سال ۱۴۰۱ از امروز همزمان با سراسر کشور آغاز و تا پایان تعطیلات نوروز ادامه خواهد داشت.

پس از ارائه و جمع بندی نقطه نظرات حاضرین در جلسه مقرر گردید: تهیه و تأمین میوه عید نوروز ۱۴۰۱ توسط سازمان تعاون روستایی شهرستان انجام و عرضه آن از تاریخ ۲۵ اسفند در ۵ نقطه از سطح شهر و همچنین در دهستانها انجام گردد. گشت های مشترک بازرسی و نظارت متشکل از دستگاههای ذیربط (جهاد کشاورزی، تعزیرات، صمت، اتفاق اصناف، غله، بسیج، شبکه بهداشت، دامپزشکی) برابر برنامه پیش بینی شده و ابلاغی بصورت مستمر نسبت به اعمال نظارت بر صنوف مختلف بازار اقدام نماید. با توجه به پیش بینی برگزاری کارگاه آموزشی برای صنف خبازان که در تاریخ ۱۴۰۰/۱۲/۲۲ با حضور متصدیان نانوایی ها در محل جهادکشاورزی برگزار میگردد، موضوع ارتقاء کیفیت پخت نان مورد تأکید و آموزش قرار گیرد. کشیک های پیش بینی شده در ایام تعطیل با حضور بموقع نسبت به اعمال نظارت برصنوف مختلف و ارائه خدمات ذیربط اقدام نمایند. برنامه کشیک نانوایی ها در ایام تعطیل توسط اداره غله مشخص و نسبت به نظارت بر آنها اقدام گردد. اداره دامپزشکی نسبت به نظارت فنی و بهداشتی بر واحد‌های مرغداری در ایام تعطیل اقدام نماید. جذب کالاهای تنظیم بازاری در ایام باقیمانده سال از قبیل برنج، مرغ منجمد و شکر توسط جهاد کشاورزی انجام گردد.