استاندار لرستان در جلسه هماهنگی ستاد عتبات عالیات استان بر همکاری و همراهی همه اقشار جامعه و دستگاههای اجرایی استان برای خدمت رسانی به زوار اربعین تاکید کرد.

جلسه هماهنگی ستاد عتبات عالیات استان با محوریت برگزاری مراسم راهپیمایی اربعین به ریاست دکتر زیویار استاندار لرستان، با حضور معاونین استاندار، مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و سایر مدیران دستگاه های اجرایی برگزار شد .

استاندار لرستان درجلسه امروز گفت: مسیرهای راهپیمایی اربعین که از لرستان عبور می کند نیازمند تدارک ملزوماتی برای خدمت رسانی به زوار اربعین حسینی است که همکاری و همراهی همه اقشار جامعه و دستگاه های اجرایی استان را در این رابطه می طلبد . 
دکتر زیویار اظهار داشت: تمهید شرایط برای ارائه خدمات به زوار مستلزم ارائه راهکارهای موثر در جهت تامین اعتبار و تهیه اقلام مورد نیاز است که برنامه ریزی این اقدامات بر عهده کمیته های ستاد بوده و می توان در این رابطه از کمک خیرین نیز بهره برد . 

وی افزود: مسائل تخصصی مربوط به ارائه خدمات به زوار اربعین، متناظر با وظایف تعریف شده توسط کمیته ها پیگیری و اجرایی شود و گزارش عملکرد خدمات ارائه شده به دبیرخانه ستاد تحویل گردد . 

نماینده عالی دولت در لرستان ادامه داد: اربعین تجربه ای شیرین و فرصتی برای رشد است و در کنار تمامی تلاش هایی که در راستای خدمت به اربعین صورت می گیرد، برکات معنوی بسیاری با خود به همراه دارد . 

دکتر زیویار تاکید کرد: بدیهی است در ایام اربعین علاوه بر حضور نهادهای مردمی، بخشی از ظرفیت های انسانی و تجهیزاتی دستگاه‌های اجرایی نیز در اختیار خدمت رسانی به زوار قرار می‌گیرد که ضرورت دارد کمیته های ستاد شرایط را برای تسهیل در روند کار فراهم سازند . 

وی یادآور شد: خدمت به امام حسین علیه السلام و زوار اربعین آمیخته با عشق و عرفان است و مردم ولایت مدار لرستان همواره در این راه پیشقدم بوده و محرم و صفر تجلی عشق مردم به اهل بیت(علیهم السلام ) است . 

استاندار لرستان افزود: به دلیل اهمیت بالای برگزاری مراسم راهپیمایی اربعین و خدمت رسانی به زوار، جلسات هماهنگی این ستاد در بازه زمانی مشخص و با پیگیری هفتگی اقدامات صورت گرفته توسط کمیته ها برگزار خواهد شد .