حجت الاسلام و المسلمین بیات امام جمعه موقت شهرستان ازنا در خطبه های نماز جمعه این هفته مردم را به تقوای الهی دعوت کرده و گفت : تقوا دو جنبه فردی و اجتماعی دارد، برخی افراد ممکن است در انجام امور فردی تقوای الهی پیشه کنند.

امام جمعه موقت ازنا اظهار : شنبه آغاز هفته بهزیستی و روز تامین اجتماعی است ، این دو نهاد ارزشمند به منظور توسعه عدالت اجتماعی و برای اینکه همه مردم در حد توان از امکانات و موهبت های الهی در این کشور به یک میزان بهره مند شوند شکل گرفته اند. هر چه ما به این سازمان ها کمک کنیم در واقع به وظیفه اجتماعی خود کمک کردیم. گاهی اوقات شایعاتی از سوی دشمنان منتشر می شود که مردم را در یاری به این سازمان ها مردد می کند ، باید مراقب حیله های دشمن در این خصوص باشیم.

وی ضمن تبریک پیشاپیش ولادت امام کاظم (ع) ایشان را مظهر کظم غیظ خواند و با بیان روایت “غضب کلید هر شر است” بخشی از مشکلات اجتماعی را ناشی از عدم کنترل خشم دانست و بر اهمیت این موضوع به عنوان یک اصل مهم در زندگی تاکید کرد.

حجت الاسلام و المسلمین بیات تصریح کرد: به کارگیری افراد توانمند از مصادیق شایسته سالاریست. مسئولین شایسته سالاری را در انتخاب مدیران مد نظر داشته باشند.

وی سخن پیامبر اکرم (ص) را در این راستا مورد توجه قرار داده و افزود: اگر کسی را در جایگاهی انتخاب میکنید ولی شخص دیگری شایسته آن پست است به خدا و رسول خدا و مردم خیانت کرده اید.