حجت‌الاسلام‌والمسلمین سپهوندامام جمعه شهرستان ازنا ضمن تبریک فرا رسیدن عید نوروز به همه مردم ایران اسلامی و شهرستان ازنا، با اشاره شیوع ویروس کرونا در کشور، اظهار داشت: حفظ سلامتی امری واجب بوده که در شرایط کنونی کشور می‌طلبد مردم با همراهی مسئولان در راستای جلوگیری از شیوع هر چه بیشتر این ویروس تمامی اقدامات لازم را انجام داده و به توصیه‌های وزارت بهداشت حتماً عمل نمایند.

به گزارش ازناخبر، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سپهوندامام جمعه شهرستان ازنا ضمن تبریک فرا رسیدن عید نوروز به همه مردم ایران اسلامی و شهرستان ازنا، با اشاره شیوع ویروس کرونا در کشور، اظهار داشت: حفظ سلامتی امری واجب بوده که در شرایط کنونی کشور می‌طلبد مردم با همراهی مسئولان در راستای جلوگیری از شیوع هر چه بیشتر این ویروس تمامی اقدامات لازم را انجام داده و به توصیه‌های وزارت بهداشت حتماً عمل نمایند.

وی بیان داشت: وقتی نماز جمعه با آن همه عظمت تعطیل می‌شود یعنی باید به سلامت خود اهمیت بدهید و در خانه بمانید و از مسافرت و اجتماع، پرهیز کنید.

حجت الاسلام سپهوند با بیان اینکه رعایت حق الناس در هر زمینه ای لازم و واجب است، افزود: سفر و گردش در این روزها عامل به خطر انداختن جان خود و سایرین است و از همین رو رعایت دستورها و مصوبه های وزارت بهداشت و ستاد شهرستانی این ویروس، فوق العاده مهم و ضروری است.

امام‌جمعه ازنا با تأکید بر اینکه عدم حضور در اجتماعات و اماکن پرتردد افزود : ما از مردم انتظار داریم؛ که از حضور در اماکن پرتردد مانند بازار خودداری کنند واز سوی دیگر با مصوبه شورای تامین شهرستان و همکاری بازاریان عزیز، تمامی صنوف به‌غیراز سوپرمارکت‌ها، نانوایی‌ها، فروشگاه‌های مواد غذایی، قصابی‌ها و داروخانه‌ها تعطیل شده اند، تا بتوانیم هر چه زودتر از شر این ویروس واگیردار خلاص شویم.

خطیب جمعه ازنا با اشاره به مشکلات اقتصادی که به سبب شیوع این ویروس در سطح جامعه و بازار بوجود آمده نیز گفت: در تماس با مدیران بانکهای ازنا از آنان خواسته شد نسبت به اجرای بخشنامه ها و تسهیلات برقرار شده برای مردم و کسبه اقدام و ازعدم برگشت چکهای کسبه تا زمان مقرر اعلام شده وتعویق اقساط، اقدام نمایند و نیز از شهرداری و اداره امور مالیاتی نیز خواسته شده با توجه به تعطیلی بازار ازنا بر اساس قوانین ابلاغی تخفیفات ویژه ای برای اصناف در نظر بگیرند.

وی در ادامه از زحمات پرستاران و کادر درمان بیمارستان‌های شهرستان ازنا نیز قدردانی کرد و گفت: امروز جهاد فی‌سبیل‌الله تلاش و فعالیتی است که اکنون پزشکان، پرستاران و مجموعه پرسنل بیمارستان ها انجام می‌دهند.

ایشان خاطرنشان کرد: این سفید پوشان عرصه سلامت، شبانه‌روزی در خط مقدم مبارزه با کرونا هستند و مردم نیز باید از ترددهای غیرضروری در سطح شهر خودداری کنند تا شاهد افزایش این بیماری و تحمیل زحمات بیشتر به کادر درمان نباشیم.