سفره هفت سین امسال ایرانی ها با عکس سردار دلها مزین شد.

به گزارش ازناخبر؛ حاج قاسم را همه می شناسند، بزرگ مردی از ایران زمین که در برقراری امنیت در بسیاری از کشورها غوغا به پا کرد، دلاوری که در راه اسلام و انقلاب محکم قدم برمی داشت و برای زنده نگه داشتن اسلام و انقلاب تا پای جان ایستاد.

نام حاج قاسم که گفته می شود، نه تنها مردم ایران بلکه ملت هایی از عراق، سوریه و برخی دیگر از کشورها از شهید سلیمانی به نیکی یاد می کنند، سرداری که برای دفاع از اسلام در برابر دشمنان ایستاد و سرانجام جان خود را در این راه تقدیم کرد.

دی ماه ۹۸ تلخ ترین خبری که ملت ایران و ملت های کشورهای مسلمان را داغدار و غمگین کرد، خبر شهادت شهید سلیمانی بود که در یک عملیات تروریستی در عراق به شهادت رسید، برایمان باورکردنش خیلی سخت بود که مالک اشتر ایران زمین به شهادت رسیده باشد.

تشییع پیکر حاج قاسم در برخی از شهرهای کشور انجام شد، تشییعی باشکوه و تاریخی که نشان می داد ملت ایران وفادار و عزادار بزرگ مردی بودند که سالها برای دفاع و امنیت جانانه ایستاده بود و مانند سید الشهدا(ع) برای اسلام فداکاری و جانفشانی می کرد.

بعد از شهادت شهید سلیمانی، از ماشین ها گرفته تا خیابان ها و کوچه ها مزین به عکس سردار سلیمانی شد، شهرها همه سیاهپوش و هر یک از افراد با ارادتی که به شهید سلیمانی داشتند قاب عکس سردار دلها را جلوی چشمشان قرار داده بودند تا یادشان باشد امنیت را مدیون چه کسانی هستند.

حالا نوروز از راه رسید و سفره های هفت سین کوچک و بزرگ در خانه ها پهن شد، سفره هایی که هفت تا از سین ها را در خود جای داده و هر یک از سین ها نمادی از زندگی است.

چیدن سفره هفت سین یکی از سنت های ما ایرانیان است که هر ساله برای رسیدن بهاری نو آن را آماده می کنیم که امسال پویش سین هشتم برای نوروز راه اندازی شده است.

در این پویش هر یک از خانواده ها عکسی از سفره هفت سین که مزین به قاب عکسی از شهید سلیمانی را تهیه کرده و به آدرس اعلام شده ارسال می کنند.

این پویش با مشارکت سازمان فضای مجازی بسیج راه اندازی شده که خانواده ها می توانند عکس های خود را به آدرس مذکور ارسال کنند و در این پویش شرکت کنند و از هشت برنده این پویش شوند.

انتهای پیام/