امیر عبدالوند گفت: در دوران بحران کرونا با فرزندانمان صادق باشیم و مناسب سن آنها به پرسش هایشان پاسخ دهیم.

امیر عبدالوند در گفت وگو با ازناخبر اظهارداشت: یکی از مواردی که این روزها والدین با فرزندانشان مواجه هستند، در مورد چگونگی شیوع ویروس کرونا است که با شیوع سریع و گسترده ویروس کرونا در جهان و تعطیلی شهرها و بسته شدن مدارس و خیلی از کسب و کارها، بسیاری از والدین نگران هستند که چگونه پرسش های فرزندانشان در مورد این بحران جهانی راتوضیح دهند.

وی افزود:این روزها با فرزندانمان صادق باشیم و مناسب سن آنها به پرسش هایشان پاسخ دهیم و برای آنها در مورد ویروس و نحوه سرایت آن و یا پیشگیری ازآن می توان توضیح داد.

عبدالوند تصریح کرد: خونسرد باشیم  واگر خبرهای مختلف از شمار مبتلایان و تلفات ناشی از کرونا را می شنویم و ما را ناراحت و مضطرب می کند نگرانی و خشم خودمان را جلو فرزندانمان نشان ندهیم.

وی بیان کرد:این روزها بیشتر از هر زمانی انعطاف پذیرباشیم اگر در شرایط عادی سختگیری و محدودیت های خاصی برای فرزندانمان داریم در این دوران کمی منعطف تر باشیم و از همه مهمتر به شرایط روحی فرزندانمان توجه ویژه ای داشته باشیم.

روانشناس مرکز اورژانس اجتماعی ازنا تصریح کرد: علائم ترس و ناامیدی ممکن است به راحتی قابل مشاهده نباشند اگر متوجه تغییری در عادات خوردن، خوابیدن و یا خلق وخوی فرزندانمان شدیم حتما با یک مشاور خانواده مشورت کنیم.

عبدالوند اضافه کرد: برای فرزندانمان به هیچ عنوان اخبار کرونایی نخوانیم و یا ارسال نکنیم که این باعث تشدید ترس، اضطراب و نگرانی ناشی از این امرمی شود و از بزرگنمایی کردن ویروس در جلوی فرزندانمان جلوگیری کنیم و آن را مشابه سرماخوردگی به کودکان و فرزندانمان نشان دهیم.

وی اظهار داشت: پدر ومادرانی که در ایام قرنطینه به سر می برند سعی کنند که بیشتر وقتشان را با فرزندان و خانواده داشته باشیم تا کمتر از تلفن همراه و وسایلی از این دست استفاده کنند.

کارشناس ارشد روانشناسی بالینی گفت: طبیعی است که در این روز ها احساس نگرانی کنیم، با تعطیلی کامل برخی از شهرها انزوای اجتماعی و قرنطینه و دور کاری و هم زمان درس دادن به فرزندانمان  ودور کاری به خاطر بسته شدن کسب و کارها و از همه مهمتر از دست دادن عزیزانمان به دلیل ابتلاء به این ویروس یا ترس از این ویروس همه این موارد می توانند نگران کننده باشند ولی باید تلاش کرد تا اضطراب را دور کنیم.

عبدالوند تصریح کرد: یکی از مواردی که از ترس و اضطراب می کاهد این است که خودمان آگاه باشیم.

انتهای پیام/