ریاست دانشگاه علوم پزشکی لرستان دکتر نیکبخت گفت: تغییر وضعیت بیماری کرونا از قرمز به زرد در شهرستان ازنا نشان ازعملکردبسیار خوب مرکزبهداشت و درمان شهرستان دارد

به گزارش ازناخبر ، دکتر نیکبخت در شورای اداری شهرستان ازنا بیان داشت:
مردم شهرستان ازنا را مردمی فهیم و باشعور معرفی نمودند و بیان داشتند که در ابتدا شروع بیماری کرونا در ازنا با روند رو به رشد روبرو بودیم که مجموعه بهداشت و درمان شهرستان ازنا عملکرد بسیار خوبی در بیماریابی و کنترل بیماری داشتند که الحمداله وضعیت ازنا از قرمز به وضعیت زرد رسیده است و این نشان دهنده زحمات مجموعه مدیریتی بهداشت و درمان ازنا ست.

دکتر نیکبخت افزود: رفتار ویروس متفاوت است و این بیماری تمام نشده است و باید با این ویروس زندگی و همزیستی کرد .

وی در ادامه مطرح کرد: اگر مردم پروتکل های بهداشتی خصوصا حضور در تشیع جنازه ها ، عروسی ها را رعایت نکنند به سرنوشت استانهای هم جوار دچار خواهیم شدو ایشان از فرماندار ، روحانیون ، بسیجیان رسانه ها و کسانی که نفوذ کلام دارند درخواست کردند این فرهنگ را در بین مردم جا بیندازید که فاصله گذاری اجتماعی و دوری از تجمعات (مراسمات تشیع و عروسی …) تنها راه جلو گیری از شیوع بیماری است و علت اصلی شیوع این بیماری شرکت در اجتماعات است.

ایشان اذعان داشت: که ۲۵ بار در شبکه افلاک در مورد عدم حضور در اجتماعات صحبت کردم .

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: شناسایی بیماران مثبت سالم (کووید ۱۹)جزء اولویت های دانشگاه علوم پزشکی لرستان است که این شناسایی باعث جلوگیری از انتقال بیماری و در نتیجه مرگ میر کمتر می شود که در ازنا این موضوع خوب انجام شده است.

وی گفت : ۱۶۲نفر فوتی کرونا در استان داشتیم که تعداد قابل توجهی بالای هفتاد سال و دارای بیماری زمینه ای هستند.بیش از هفتصد تست و نمونه گیری روزانه در سطح استان داریم که ظرفیت آزمایشگاهها را به ۵ آزمایشگاه در استان رساندیم و این آمار در کشور بی نظیر است.

دکترنیکبخت عنوان کرد: ۳۰۰نفر از نیروهای بهداشت و درمان استان به کرونا مبتلا شده اند که به لطف خداوند فوتی در کادر استان در این زمینه نداشته ایم.
اگر این بیماری پنج سال طول بکشد با تمام وجود ایستاده ایم چون ما متعهد هستیم به سلامت مردم.

در ابتدای این جلسه دکتر قیصری ریاست شبکه بهداشت ضمن خیر مقدم خدمت به دکتر نیکبخت گزارش کاملی از فعالیت های مجموعه بهداشت و درمان در مبارزه با بیماری کرونا ارائه دادند

و در ادامه محمدی نژاد فرماندار شهرستان ازنا از زحمات کادر بهداشت و درمان در مبارزه با بیماری کرونا تقدیر نمودند و همدلی که در بین نهادهای اجتماعی (هیات مذهبی، بسیج کشاورزان ، خیرین …) و همه ادارات در ازنا ستودنی بود.

محمدی نژاد فرماندار ازنا از مجمع خیرین سلامت ازنا که ساخت و ساز بخش مراقبت های ویژه را به پایان رساند تشکر کردند و بیان داشتند مجمع خیرین سلامت ازنا بسیار فعال و پویا هستند و کار آنها جهادی و قابل تحسین است.

و در ادامه بحث تسریع در نصب و راه اندازی سی تی اسکن ، تامین کادر بهداشت و درمان (با توجه به آماده سازی بخش های جدید بیمارستان و بازنشسته شدن بهورزان) ، تامین اعتبار پروژه های در حال ساخت (مرکز مومن آباد ، مرکز سید الشهداء ، درمانگاه تخصصی بیمارستان و ساختمان مرکز بهداشت ) از مطالبه های فرماندار از دکتر نیکبخت بود و درپایان محمدی نژاد از کمک و همکاری خوب مردم ، بازار و اصناف در محدودیت های ایجاد شده در بحث مبارزه کرونا تقدیر نمودند و بیان داشتند خود گذشتگی نیروهای بهداشت و درمان در شهرستان ازنا مثال زدنی و نمونه بود و مدیریت این مجموعه در این مبارزه نابرابر بسیار خوب عمل کرد.

دستاوردهای مهم سفر ریاست دانشگاه علوم پزشکی لرستان دکتر نیکبخت به شهرستان ازنا:

♦️اختصاص بودجه سی تی اسکن ۱۶ اسلایس و عقد قرارداد با شرکت مربوطه جهت نصب و راه اندازی .

♦️اختصاص بودجه جهت خرید دستگاه CARM(دستگاه مخصوص ارتوپدی) و فیکو (دستگاه مخصوص جراحی چشم)

♦️تامین و تجهیز وسایل بخش icu (مراقبت های ویژه بزرگسالان) nicu(مراقبت ویژه نوزادان)

♦️اختصاص ۲۳ نفر بهورز به شهرستان ازنا ، سه پرستار ، کاردان رادیولوژی و دو نیروی نگهبانی در آزمون استخدامی

♦️تامین اعتبار مبلغ ۶۰۰ میلیون جهت عقد تفاهم نامه با مجمع خیرین سلامت جهت ساخت LDR (بلوک زایمانی) که این تفاهم نامه به مبلغ یک میلیارد و دویست میلیون تومان است که ۶۰۰ میلیون توسط مجمع خیرین سلامت و ۶۰۰میلیون توسط دانشگاه علوم پزشکی تامین می شود.