حجت السلام و المسلمین سپهوند گفت: امام به ما آموخت كه هر تلاشی برای سازش با استكبار، موجب از بین رفتن عزت ما می شود.

به گزارش ازناخبر ، حجت الاسلام سپهوند امام جمعه شهرستان ازنا ضمن فرا رسیدن رحلت معمار کبیر انقلاب اسلامی، امام راحل را احیاگر اسلام ناب محمدی (ص) در تمامی ابعاد اجتماعی و سیاسی دانست و اظهار داشت: قاطعیت، علم، شجاعت ، صداقت، صراحت، تقوا و خداباوری و خداترسی جزو مهمترین ویژگی‌های امام راحل بود.

ایشان تصریح کرد: حضرت امام (ره) با همین خصوصیات برجسته و همت و همراهی مردم موفق شد انقلاب اسلامی را به پیروزی برساند و در ادامه مقام معظم رهبری نیز با رهبری‌ داهیانه خود نظام اسلامی را در دنیا سرفراز کرد و این عظمت و عزت همچنان ادامه دارد.

حجت الاسلام علی سپهوند استکبارستیزی امام خمینی(ره) را از خصوصیات بارز ایشان دانست و اضافه کرد: امام به ما آموخت که هر تلاشی برای سازش با استکبار، موجب از بین رفتن عزت ما می شود.

خطیب جمعه ازنا تصریح کرد: مردم عزیز ایران با رهبری امام راحل عظیم الشان نهضت و انقلابی ایجاد کردند که در تاریخ جهان جایگاه ویژه ای دارد، به طوری که تمام نظام نوین سیاسی، اقتصادی و فرهنگی جهان را متحول کرد. به همین جهت انقلاب و مردم جداشدنی نیستند و مردم ولایی ایران در مراحل مختلف؛ مانند دفاع مقدس و در جریان اخیر خدمت رسانی و رزمایش کمک مومنانه نیز نشان داده اند که وفادار در مسیر انقلاب و تابع رهبری عظیم الشان خود هستند.

حجت الاسلام و المسلمین سپهوند انتخاب مقام معظم رهبری را یک لطف و عنایت الهی به ایران اسلامی دانست و افزود: وجود مبارک رهبر عظیم الشان انقلاب، نه تنها برای ایران بلکه برای جهان اسلام یک نعمت بوده و جامعیت رهبر معظم انقلاب در تاریخ اسلام کم نظیر است و تنها راه موفقیت انقلاب و نظام اسلامی، پیروی و اطاعت از مقام معظم رهبری در تمامی عرصه هاست.

نماینده ولی فقیه در شهرستان ازنا در خصوص برگزاری مراسم سالگرد ارتحال امام راحل نیز گفت: شان و مقام امام راحل اقتضا می کند با وجود شرایط کرونا، مراسم شایسته‌ای با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای بزرگداشت سالگرد ارتحال امام راحل برگزار شود.

ایشان افزود: در شب‌های قدر مردم مومن ازنا بخوبی نشان دادند که بهترین و مقیدترین افراد در رعایت پروتکل‌های بهداشتی هستند و مراسم را با پایبندی به مقررات بهداشتی برگزار کردند و از این رو امسال مراسم سالگرد ارتحال بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی و قیام ۱۵ خرداد، با نظارت و رعایت شرایط مناسب در ساعت ۱۷ روز ۱۴ خرداد در مصلی امام جعفر صادق علیه السلام با رعایت تمامی مسائل بهداشتی و فاصله گذاری، در مدت زمان یک ساعت برگزار شود.

امام جمعه ازنا در پایان یاد و خاطره شهدای ۱۵ خرداد را گرامی داشت و اظهار کرد: ۱۵ خرداد هیچ گاه از صفحه تاریخ ایران محو نخواهد شد چراکه آغازی بود برای کاری بزرگ و الهی و آن پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران بود.