دکتر نیکبخت در هماورد ارائه خدمات سلامت به عشایر ییلاق شهرستان ازنا گفت : عشایر بازوی توانمند انقلاب اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هستند

به گزارش ازناخبر ، دکتر نیکبخت رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان با حضور در میان عشایر منطقه دره تخت شهرستان ازنا اظهار داشت : عشایر بازوی توانمند انقلاب اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هستند و از آغاز انقلاب و دوران دفاع مقدس تاکنون در همه عرصه ها حضور داشته اند.

وی افزود: ما باید زمینه های خدمت در عرصه سلامت را به عشایر، بویژه عشایر کوچ رو فراهم کنیم که در این زمینه در آینده نزدیک با جذب ۱۱ بهورز در کنار عشایر کوچ رو از ییلاق تا قشلاق خدمات سلامت را به این قشر از مردم میهن اسلامیمان ارائه خواهیم کرد و در این زمینه از هر تلاشی برای سلامت عشایر کوچ رو دریغ نخواهیم کرد و از لحاظ بهداشتی و درمانی بصورت ویژه در خدمت آنها خواهیم بود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان در ادامه خاطر نشان کرد :در این هماورد که هدف آن خدمت در عرصه سلامت به عشایر کوچ رو است در طی روزهای ۱۱ و ۱۲ تیرماه ۹۹ دانشگاه علوم پزشکی لرستان با نیروهای تخصصی خود اعم از پزشکان عمومی ، خدمات روانشناسی ، خدمات مامایی ،و با حضور متخصصان زنان و زایمان ، قلب ، داخلی ، جراح عمومی ، اطفال ، دهان و دندان، امور دارویی ، واحد تغذیه ، مبارزه با بیماریهای واگیر و غیر واگیر ،اورژانس ۱۱۵ ، تزریقات ، ، امور فرهنگی ، بسیج جامعه پزشکی استان لرستان ، حراست و تامین فیزیکی دانشگاه علوم پزشکی لرستان، به عشایر منطقه خدمات ویزیت و دارو رایگان ارائه خواهند کرد.

دکتر نیکبخت در بخشی دیگر از سخنان خود افزود:
دفتری ویژه با ساز و کاری پیگیر و منسجم برای خدمت به عشایر کوچ رو در معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی لرستان تاسیس کرده ایم که بطور جد پیگیر امور سلامت عشایر کوچ رو در استان لرستان می باشد تا این قشر از مردم از خدمات سلامت دانشگاه بهره ببرند.

در این هماورد دکتر دریک مشاور پارلمانی رئیس دانشگاه و سرهنگ دوم پاسدار عبدالوحید ملک آرا رئیس بسیج جامعه پزشکی لرستان، دکتر خشایار قیصری گودرزی رئیس شبکه بهداشت و درمان ازنا ، و تنی چند از مدیران این شبکه، دکتر نیکبخت رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان را همراهی می کردند.

در این هماورد نیز ارگان‌هایی دیگر از جمله :اداره کل امور عشایری استان لرستان ، فرماندهی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شهرستان ازنا، ناحیه مقاومت بسیج شهرستان ازنا ، نیز حضور فعال داشتند.

در روز اول هماورد

علاوه بر ویزیت های عمومی، تخصصی اطفال، زنان و زایمان، مامایی ، داخلی، قلب، روانشناسی، دندانپزشکی، تغذیه، مبارزه با بیماری‌های واگیر و غیر واگیر، خدمات مراقبین ناظر، ۱۷۰۰ عشایر منطقه توسط تیم های بهداشتی ، غربالگری شد و ۱۴۷بیمار ارجاعی سطح ۲ و ۳ به مراکز درمانی معرفی گردید.