رئیس کمیته امداد شهرستان ازنا با امام جمعه این شهرستان دیدار کرد.


به گزارش ازناخبر، قاسم اسدی رئیس کمیته امداد شهرستان ازنا به همراه حجت الاسلام قلی دبیر شورای زکات شهرستان ازنا با حضور در دفتر امام جمعه، با حجت الاسلام و المسلمین سپهوند امام جمعه ازنا دیدار نمودند.
حجت الاسلام سپهوند در این دیدار ضمن خیر مقدم و با تشکر از اقدامات کمیته امداد به خصوص در ایام شیوع ویروس کرونا، گفت: در جریان شیوع ویروس کرونا، کمیته امداد این شهرستان نقش مؤثری در کمک رسانی به نیازمندان داشت.
ایشان افزود: مردم ما روحیه کمک‌ رسانی بسیار بالایی دارند و این موضوع را در این ایام که بیماری کرونا در کشور شیوع پیدا کرده است؛ به خوبی مشاهده می‌کنیم لذا تقویت این فرهنگ ارزشمند می‌تواند در پیشبرد اهداف کمیته امداد امام خمینی(ره) در محرومیت ‌زدایی و توانمند سازی قشر ضعیف، مؤثر باشد.
امام جمعه ازنا با تاکید بر گسترش اجرای طرح های خودکفایی در کمیته امداد گفت: باید خودکفایی و توانمندسازی مددجویان در اولویت فعالیت های این نهاد حمایتی قرار گیرد.
در ابتدای این دیدار قاسم اسدی رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) ازنا محرومیت‌زدایی با محور توانمندسازی را یکی از اصلی‌ترین اهداف کمیته امداد برشمرد و بیان کرد: در راستای توانمندسازی با پرداخت وام اشتغالزایی، افراد بسیاری توانسته‌اند کسب و کار پایدار برای خود ایجاد کنند.
وی تصریح کرد: کمیته امداد در کنار دنبال کردن برنامه‌های محرومیت ‌زدایی و توانمندسازی، تأمین جهیزیه، شهریه و داروی بیماران خاصِ تحت پوشش را با جدیت دنبال کرده است.
اسدی در ادامه با ارائه گزارشی بیان کرد: در ایام شیوع بیماری کرونا به تعداد ۲۲۰ نفر از مددجویان بسته حمایتی نقدی ، توزیع ۳۰۰۰ بسته غذایی، کمک به ۲۶۰ طرح آسیب دیده از کرونا و توزیع ماسک، و مواد بهداشتی در سطح بسیار عالی بین نیازمندان و مددجویان این نهاد انجام شده است.