کارکنان فنی و حرفه ای شهرستان ازنا با امام جمعه این شهرستان دیدار کردند.

به گزارش ازناخبر، به مناسبت هفته ملی مهارت، مهندس صادق مرزبان رییس مرکز فنی و حرفه ای شهرستان ازنا به همراه کارکنان و مربیان این مرکز با حجت الاسلام و المسلمین سپهوند امام جمعه شهرستان ازنا دیدار نمودند.

حجت الاسلام سپهوند در این دیدار با تبریک هفته مهارت به کارکنان این مجموعه، ضمن تأکید بر حساسیت و اهمیت آموزش در جامعه گفت: کشور ما در بحث مقاله نویسی و فعالیتهای علمی پیشرفتهای خوبی داشته است، ولی زیرساخت مناسبی برای استفاده از آنها در زمینه های فنی و عملی وجود ندارد.

ایشان با بیان این موضوع که مسائل تئوری پس از مدتی فراموش می شوند و مهارت باقی می ماند، افزود: در واقع ارتباط لازم بین مقالات علمی و آموزشی در سطح تئوری و اجرایی وجود ندارد و مراکز فنی و حرفه‌ای حلقه مفقوده ای است که این خلأ آموزشی را پر می کند.

امام جمعه شهرستان ازنا گفت: آموزشهای فنی وحرفه ای جزء لاینفک کار برای به استقلال رسیدن کشور در بحث اقتصادی است و می تواند در عرصه عملیاتی کردن منویات مقام معظم رهبری در رابطه با بحث استقلال اقتصادی قدم خوبی بردارد.

حجت الاسلام و المسلمین سپهوند در پایان گفت: نگاه به اشتغال باید توسعه یابد و پیش از هر چیز تغییر نگرش و گرایش مردم بسیار مهم است و باید فرهنگسازی لازم در جامعه صورت پذیرد، تا افراد تحصیل کرده دانشگاهی، اشتغال در بخشهای خدماتی، تعمیراتی، اداره مجموعه های فنی و مواردی از این قبیل را کسر شأن تلقی نکنند.

در ادامه مهندس صادق مرزبان رییس مرکز فنی و حرفه ای شهرستان ازنا نیز با تشکر از منویات و راهنمایی های امام جمعه ازنا، با اشاره به برنامه های این مرکز، گفت: از ۳۱ تیر تا ۶ مرداد هفته ملی مهارت نامیده شده و در این هفته دیدار و هم اندیشی با فرماندار ، امام جمعه محترم از برنامه های این هفته است.