طبق آمار دانشگاه «جانز هاپکینز»، در 24 ساعت گذشته با مرگ یکهزار و 186 نفر جدید، مجموع قربانیان کروناویروس در ایالات متحده آمریکا به 143 هزار و 178 نفر رسید.

به گزارش ازناخبر ؛ طبق جدیدترین بررسی‌های دانشگاه «جانز هاپکینز»، در ۲۴ ساعت گذشته، دستکم یکهزار و ۱۸۶ مورد جدید به قربانیان کرونا در ایالات متحده آمریکا افزوده شد تا مجموع تلفات این ویروس ناشناخته در این کشور به ۱۴۳ هزار و ۱۷۸ نفر افزایش یابد.

این آمار و ارقام نشان می‌دهد که در بازه زمانی مذکور، ۷۰ هزار و ۷۱۴ نفر دیگر به جمع مبتلایان به ویروس کرونا در ایالات متحده آمریکا افزوده شدند تا آمار کلی مبتلایان به «کووید-۱۹» در این کشور به سه میلیون و ۹۶۹ هزار و ۷۸۶ نفر برسد.

مقایسه جدیدترین آمار دانشگاه جانز هاپکینز با آمار و ارقام یک روز قبل آن نشان می‌دهد که تعداد قربانیان روزانه این ویروس ناشناخته در آمریکا افزایش داشته است و تعداد مبتلایان به کروناویروس نیز در این کشور همچنان بیش از ۷۰ هزار مورد است.

با اینحال، پایگاه اطلاع‌رسانی «ورلدومیترز»، مجموع مبتلایان به کروناویروس در ایالات متحده آمریکا را چهار میلیون و ۱۰۰ هزار و ۸۷۵ نفر و مجموع قربانیان آن را در این کشور ۱۴۶ هزار و ۱۸۳ نفر گزارش کرده است.

شبکه آمریکایی «سی ان ان» در گزارشی اعلام کرد که علیرغم افزایش ناگهانی آمار روزانه مبتلایان به ویروس کرونا و قربانیان این ویروس ناشناخته در ایالات متحده آمریکا، بار دیگر، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا روز گذشته (چهارشنبه) یکسری ادعاهای دروغین، مشکوک و گمراه کننده مطرح کرد تا یک تصویر بیش از حد زیبا از چگونگی تأثیر شیوع کرونا بر آمریکا جلوه دهد.

در این گزارش آمده است که علیرغم تسریع شیوع کرونا در آمریکا، ترامپ مدعی شد: «همه اقدامات کارساز بود و همچنان کارساز خواهد بود».

وی در ادعایی عجیب گفت که کودکان ناقل ویروس کرونا نیستند و این در حالی است که شواهد و بررسی‌های کارشناسان بهداشت و درمان نشان می‌دهد که کودکان می‌توانند این ویروس را به دیگران انتقال دهند.

سی ان ان در گزارش خود نوشت، علیرغم آنکه شواهد اولیه نشان می‌دهد که اعتراضات اخیر در سراسر آمریکا علیه خشونت و تبعیض نژادی پلیس، موجب افزایش آمار روزانه مبتلایان به کرونا نشده است، ترامپ روز گذشته مدعی شد که افزایش اخیر آمار مبتلایان به کرونا در کشورش تاحدودی به اعتراضات علیه نژادپرستی مرتبط می‌شود.

طبق آمار و ارقام دانشگاه جانز هاپکینز تاکنون ۱۵ میلیون و ۱۷۷ هزار و ۴۴۷ نفر از مردم سراسر جهان به ویروس کرونا آلوده شده‌اند و از آن میان ۶۲۲ هزار و ۱۸۳ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند و دستکم هشت میلیون و ۶۰۵ هزار و ۴۸۷ نفر بهبود یافته اند.

آمریکا همچنان در صدر کشورهای جهان با بیشترین آمار مبتلایان به کرونا و قربانیان این ویروس قرار دارد و بعد از آن برزیل با دو میلیون و ۲۲۷ هزار و ۵۱۴ مورد ابتلا و ۸۲ هزار و ۷۷۱ مورد فوتی و هند با یک میلیون و ۱۹۳ هزار و ۷۸ مورد ابتلا و ۲۸ هزار و ۷۳۲ مورد فوتی در رده دوم و سوم کشورهای جهان با بیشترین تعداد مبتلایان به این ویروس ناشناخته قرار دارند.

منبع : راه دانا

انتهای پیام/